Шведські вчені перерахували ряд способів, які допомагають суттєво уповільнити старіння мозку. Про це повідомляє видання Svenska Dagbladet.
Фахівці розповіли, що на старіння впливає спосіб життя. При цьому незначні зміни в повсякденному режимі допоможуть поліпшити здоров'я мозку.
Як пояснив професор психології здоров'я в Гетеборгському університеті Магнус Ліндвалл, з віком поведінка все більше впливає на мозок. "Зазвичай говорять про трьох видах стимуляції, корисних для мозку: фізична стимуляція, когнітивна стимуляція і соціальна стимуляція", - сказав фахівець.
Для того щоб уповільнити процес старіння, в першу чергу необхідно більше рухатися. Існує велика кількість доказів, що сидячий спосіб життя підсилює і примножує запальні процеси в організмі, а також збільшується ризик розвитку деменції.
Крім того, для продовження життя мозку необхідний хороший здоровий сон. Також на роботу нервових клітин і здатність мозку створювати нові клітини впливає раціон. Правильний набір їжі повинен включати в себе багато овочів, ягід, фруктів, бобових, горіхів, цитрусових, маслинової олії та риби, і необхідно намагатися не набирати зайву вагу.
Вчені додають, що важливо подбати про гарну мікрофлорі кишечника. Так, 90 відсотків гормону серотоніну, який дуже важливий для психічного здоров'я, проводиться саме в цьому органі і лише 10 відсотків - в мозку. Необхідно вживати більше клітковини і харчуватися різноманітніше.
На здоров'я мозку позитивний вплив справляє гарне психологічне самопочуття. Йдеться про відносини з близькими, активності людини, наявності сенсу і місії життя. Також необхідно завжди вчитися чомусь новому, оскільки діяльність, яка вимагає концентрації і відпрацювання для хорошого результату, стимулює утворення нових клітин мозку.
Раніше група вчених з Національного інституту раку та інституту старіння (США) розкрила, що щоденне досягнення норми кількості кроків покращує здоров'я і подовжує життя. З'ясувалося, що у тих, хто проходив по вісім тисяч кроків в день, ризик смерті від всіх причин знизився на 51 відсоток, а у тих, хто долав по 12 тисяч кроків на добу, на 65 відсотків.