Безсоння - одна з найпоширеніших хвороб.
Причому найчастіше вона нападає на тих людей, хто в принципі звик спати трохи. Організм відіграється за неувагу до своїх потреб, і в якийсь момент звичка спати по 4-5 годин може дорого обійтися.
Як не довести себе до хронічного безсоння.
1. Необхідно лягати і вставати приблизно в один і той же час. Таким чином ми налаштовуємо циркадні ритми - найважливіше в нашому організмі.
2. У спальні має бути темно і прохолодно.
3. За 2-3 години до сну не варто займатися спортом, їсти, пити чай-каву.
4. Днем хоча б півгодини потрібно проводити на відкритому повітрі, краще під сонцем.
5. Якщо ви любите подрімати вдень, то це треба робити до 15 годин дня.
6. За годину до сну слід перейти в тихий режим: відключити телевізор, перестати щохвилини перевіряти соцмережі. Краще набрати ванну і почитати книгу.
7. Якщо сон категорично не йде, не лежіть у ліжку. Переберіться в крісло погортати добре знайому, улюблену книгу або погуляйте на балконі.
8. Перевірте свої ліки: можливо, серед них є щось, що перешкоджає сну. Таким властивістю володіють кошти від астми, тиску і т.д. І, навпаки, можна додати такі кошти, як магній (400 мг ввечері за годину-дві до сну) і гліцин (4-5 таблеток прямо перед відходом до сну).
9. Не варто пити алкоголь у великій кількості. Алкоголь дуже погіршує якість сну.
10. Якщо ви мало спите в будні і відсипався у вихідні, то максимум, що можна собі дозволити - додати до сну пару годин. Інакше у вас почнеться інше порушення - джетлаг, синдром зміни часових поясів.