Популярна в соцмережах практикує лікар-ендокринолог Зухра Павлова, поділилася своїми порадами - як лікарі борються з першими ознаками застуди. У своєму повідомленні вона уточнила, що до рад внесені правки з урахуванням епідемії коронавируса.
1. Якщо ви відчуваєте, що захворієте, вам треба припинити м'язову роботу: відразу в ліжко. Треба в прямому сенсі слова відлежатися, віддати всі ресурси для імунної системи. Ніякого спортзалу, пробіжок або навіть прогулянок.
2. Не приймайте душ, ванну, не треба йти в лазню. Це непотрібна струс для організму.
Відтепер і до одужання підтримуйте гігієну старим дідівським способом - переодягаючись в чисте, як тільки відчуєте дискомфорт. Можна витиратися вологими серветками, але обов'язково в теплому, не продувається приміщенні.
3. Не переїдайте. Можливо, ви звертали увагу, що тварини, якщо захворіють, перестають їсти і тільки п'ють воду. Ось те ж саме варто робити і людині.
4. Пийте багато теплої, навіть гарячої, води, можна з лимоном, алое або травами (м'ятою, малиною і т.д.). Взагалі, чим більше вип'єте, тим більше токсинів з вас вийде. Саме токсини причина того, що у вас болить голова, нудить і т.д.
5. У кімнаті повинно бути багато свіжого повітря, тому ставте таймер і провітрюйте кожну годину-два. Самі при цьому йдіть в іншу кімнату, щоб не потрапити під протяг.
6. Якщо є кварцова лампа або рециркулятор, раз в день знезаражують приміщення. Треба зменшувати кількість вірусу в навколишньому середовищі. Можна, звичайно, мити підлогу з хлоркою, але можна і лампою посвітити.
7. З приводу таблеток я не можу вам дати рекомендацій, тому що у кожного є свої особливості, алергічні реакції. І навіть банальний аспірин для розрідження крові, який рекомендують при підозрі на коронавірус, може викликати загострення виразки і кровотеча. Тому приймайте свої звичні жарознижуючі.
Не приймайте антибіотики в перший день. Вони спрямовані на боротьбу з бактеріями, а у вас може бути вірусна інфекція. І антибіотики все-таки повинен призначити лікар.
Лікаря можна викликати, якщо вам не стає краще, на другий-третій день.
Але якщо ви контактували з хворими ковідом, старше 65 років, вагітні, з високою температурою або перебуваєте в групі ризику - чекати не треба.
8. А от щодо вітамінів я можу проконсультувати. Під час хвороби рекомендую приймати
- вітамін С (аскорбінова кислота), 1 г в день. Незважаючи на те, що клінічні дослідження не виявили чіткого зв'язку між прийомом великих доз вітаміну С і зменшенням вираженості течії простудних захворювань, я б все одно не нехтувала цим вітаміном. Він дуже важливий і цінний, в організмі сам не виробляється, надходить тільки з їжею. І дуже не хочеться бути в дефіциті вітаміну С в такий складний період, коли всі сили йдуть на боротьбу із запаленням.
- полівітаміни. Теж, щоб забезпечити організм ресурсами.
- адаптогени. Запитайте в аптеці, що є. Згодиться лимонник китайський, родіола рожева, ехінацея і т.д. Подивіться будь ласка на протипоказання - хворим з серцево-судинними проблемами це можна тільки з обережністю. У перші дні можна приймати кожні 2-3 години, щоб розгойдати наднирники. У сумі - 2-3 денні норми в день.
- якщо болить горло, не нехтуйте полосканням з сіллю і содою. Це швидко зменшує набряк. Потім бризкайте горло будь-яким звичним засобом з аптеки.
9. Не можна пити чай або каву до або після ліків або вітамінів. Вони абсорбують всю користь. Треба почекати приблизно годину.
10. Займайтеся дихальною гімнастикою, особливо якщо кашляєте. Найпростіша гімнастика - надування кульок. Або можна без кульки - максимально глибокий вдих і повільний видих. Ставте будильник, щоб буквально щогодини робити по 5-6 таких вдихів-видихів.