УКРАЇНА. Київ. 26 серпня. Як повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24" постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич, воду в Крим до деокупацію півострова подавати не можна.
Раніше глава київської делегації в контактній групі по Донбасу, екс-президент України Леонід Кравчук заявив, що "якщо раптом якась гуманітарна катастрофа трапиться", Київ може дати воду "українцям, які живуть в Криму", але не військовим і підприємствам. Спікер Верховної ради України Дмитро Разумков заявив, що на рівні парламенту і пропрезидентської фракції "Слуга народу" умови подачі води до Криму не обговорювалися.
"Позиція і представника президента, і представництва президента України в Автономній Республіці Крим однозначна, не змінюється і не зміниться - воду в Крим до деокупацію Кримського півострова подавати не можна", - заявив Кориневич в середу в ефірі телеканалу "Україна 24".
За його словами, подача води в Крим - це значний важіль впливу і тиску на Росію.
"Позиція однозначна - ніякої води в Крим до деокупацію півострова", - сказав Кориневич, додавши, що неможливо визначити, куди піде вода в разі її подачі - жителям або на військові бази.
Кориневич додав, що влада України не ведуть ніяких переговорів і не контактують з тими, хто в даний момент вважає себе владою в Криму, так як вони є незаконними.
Про це ж заявила заступник постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева в ефірі Радіо Крим.Реаліі
«Президент навіть кілька днів тому говорив, що воду в Крим не планують подавати, позиція держави не змінилася. На різних рівнях обговорюється питання водопостачання, однак, хочемо сказати, що у держави Україна є чітка позиція, яку в тому числі озвучив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, що вся відповідальність за те, що відбувається в Криму лежить на боці-окупантів. Відповідно, Росія повинна забезпечити цивільне населення усіма потрібними ресурсами. Нічого поки не змінилося і позиція одна - ніякої води до деокупацію », - сказала Ташева.
Крим потерпає від браку води. Раніше Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через що йде від Дніпра Північно-Кримський канал. Однак після возз'єднання Криму з Росією подача води по каналу в республіку була повністю припинена в односторонньому порядку. Питання водопостачання вирішувалося за рахунок водосховищ природного наповнення, які за останній рік істотно обміліли через малу кількість опадів, а також шляхом буріння свердловин і видобутку води з підземних джерел.
При цьому в Сімферополі і 39 прилеглих населених пунктів в Сімферопольському і Бахчисарайському районах з 24 серпня вводиться поетапний режим обмеження водопостачання. Графіки погодинної подачі води розроблені в зв'язку з обмілінням через посуху трьох водосховищ, що живлять місто.