Користувачі соціальної мережі на сторінках Facebook намагаються привернути увагу киян бути уважнішими зі своїми дітьми. Так на сторінках мережі описується ситуація, яка сталася в спальному районі столиці. Користувач мережі запобігла можливе ПП і зафіксувала чоловіка, який намагався загравати з малолітніми дітьми.
Як сказала жінка, описуючи ситуацію, спочатку вона вирішила, що це батько однієї з дівчаток, з якими він стояв і розмовляв. Однак теми розмови, які тато навряд чи буде обговорювати з десятирічними дітьми (як-то про розлучення і про "девочек, які до нього загравали"), подальше розпускання рук (він ущипнув одну з дівчаток) і пропозицію піти в "в парадне грати в піжмурки! " остаточно розвіяли сумніви.
У цьому випадку дітям пощастило, що жінка опинилася поруч. Вона знайшла в собі сміливість підійти, забрати дітей і постаратися їм пояснити ситуацію.
Правда вона зазначає, що поки говорила з дітьми чоловік переключився відразу на іншу дівчинку, сидів на лавочці і вже знову розкладав карти.
Поліція була викликана, однак заяву навіть не було прийнято, тому що постраждалих немає, а жінка - просто стороння людина.
Відзначається, що в розмові з дітьми чоловік згадував, що приїжджає на 22 трамваї, який йде від Дарницького району з Рембази через Воскресенки на Троєщину.
Опубликовано Викторией Романовой Понедельник, 10 августа 2020 г.
Поясніть дитині, чому не можна говорити з незнайомцями
У багатьох випадках діти, що стали жертвами викрадення, добровільно йшли з незнайомими людьми. Саме тому потрібно дати дитині зрозуміти, що розмовляти з незнайомцями на вулиці ні в якому разі не можна. Навіть якщо доросла людина поводиться доброзичливо, починати з ним розмову не варто.
На прохання про допомогу теж краще не реагувати. Дитина повинна розуміти, що він мало чим може допомогти дорослому, і якби цього дорослому дійсно потрібна була допомога, він би звернувся до іншому дорослому.
Поясніть своїй дитині, що він не зобов'язаний вступати в бесіду з незнайомою людиною, може проігнорувати його звернення, мовчки піти або втекти. Те ж саме стосується і людей в незнайомих машинах. Дитина повинна запам'ятати, що до незнайомих машин на вулиці ні в якому разі не можна підходити близько.
Дитина повинна добре розуміти, що не можна приймати від незнайомих людей солодощі або подарунки і тим більше куди-небудь йти з ними без відома батьків. Навіть якщо дорослі обіцяють що-небудь показати, покатати на машині або дати пограти в комп'ютерну гру. Намагатися простежити за незнайомцями дитині також не варто. Якщо він побачить, як випадковий перехожий веде його друга, йому потрібно буде обов'язково покликати старших.
Навчіть дитину правилам поведінки в складних ситуаціях
Постарайтеся в ігровій формі пояснити дитині, що він повинен робити в різних ситуаціях, наприклад, якщо він загубився або зламався автобус, на якому він їхав додому. Нехай він знає, що в складних ситуаціях він може звернутися до поліцейських, працівникам торгового центру або офісу, батькам з дітьми.
Також поясніть йому, що є потенційно небезпечні ситуації, коли йому не потрібно слухатися дорослих і робити все, що вони говорять. Навчіть його в таких випадках завжди говорити: «Ні». Нехай він зрозуміє, що це нормально - постояти за себе, коли дорослий намагається його образити, доторкнутися до нього або насильно відвести. А якщо його примушують зробити що-небудь погрозами або за допомогою насильства, він може і навіть повинен кричати, кусатися, постаратися вирватися і втекти.
Загальна рекомендація: вибирайте правильний тон для розмови
Говорити про важливі питання, від яких безпеку дитини залежить безпосередньо, потрібно на мові дитини. Чи не скачуйтеся в нудні повчання, знайдіть яскраві приклади, зрозумілі дитині. Будьте обережні і пам'ятайте, що занадто страшні історії про маніяків і про те, що конкретно вони роблять зі своїми жертвами, можуть травмувати дитячу психіку. Однак будьте серйозні і не звертайте все в жарт.
Переконайте дитину в тому, що він може розповідати вам про все, що його лякає і турбує. Він повинен знати, що батьки можуть довіряти.