counter

Кір у дорослих: як уникнути хвороби і що робити при контакті з хворими


Переглядів: 14034


Кір у дорослих: як уникнути хвороби і що робити при контакті з хворими

Кір є гострою інфекційною недугою, що викликається вірусами. Це захворювання з легкістю передається від людини до людини, викликаючи при зараженні високу температуру, запальне ураження слизових оболонок ротової порожнини, а також верхніх дихальних шляхів. Крім того, недуга стає причиною кон'юнктивіту і провокує виникнення на шкірі характерного висипу. Ще кір викликає прояви загальної інтоксикації. Найчастіше така недуга протікає доброякісно, ​​однак іноді може спровокувати найрізноманітніші ускладнення. Імовірність їх виникнення у дорослих пацієнтів на порядок вище, ніж у дітей.

До початку масової вакцинопрофілактики кір вважався досить небезпечною інфекцією, але при цьому близько дев'яноста відсотків людей стикалися з нею в дитячому віці. Ураження дорослих було нетиповим, бо перенесене захворювання викликало розвиток стійкого імунітету. Завдяки масовій імунізації дітей в перші роки життя, вдалося знизити рівень захворюваності на кір, а також число летальних випадків від цього захворювання. У певних країнах лікарі абсолютно перестали діагностувати нові епізоди ураження цією недугою.

Але при цьому масова вакцинація дітей стала причиною того, що випадки кору стали спостерігатися у дорослих. Інфікування стало можливим через відсутність у дорослого населення імунітету до цього захворювання або через відсутність щеплення в дитинстві, або через недостатню напруженість поствакцинального імунітету.

Паралельно спостерігається тенденція до поширення кору серед дітей, бо в останні роки багато батьків відмовляються від обов'язкової вакцинації зважаючи на різні причини (медичні або ідейні). Тому ймовірність інфікування дорослих на порядок зростає.

Кір у дорослих схильний до більш важкого перебігу і набагато частіше викликає ускладнення.

Можливі ускладнення кору:

Ураження кором може спровокувати розвиток низки найсерйозніших ускладнень. Так, ця недуга може призвести до:

ураження ЛОР-органів, ставши причиною виникнення синуситу (ураження пазух носа), отиту (ураження структур вуха), тонзиліту (ураження піднебінних мигдалин) або ларингіту (ураження гортані);

трахеобронхіти (ураження трахеї і бронхів);

корової або бактеріальної пневмонії (ураження легень);

менінгіту та корового менінгоенцефаліту (ураження оболонок і речовини головного мозку), які можуть супроводжуватися серйозними

загальномозковими порушеннями, виникненням осередкової неврологічної симптоматики і збоями вищих коркових функцій;

невритів (запального ураження нервів) слухового або зорового нервів;

кон'юнктивіту (запального ураження зовнішньої оболонки ока), виразок рогівки і кератиту (ураження рогівки);

ураження серця та інших органів (печінки, нирок) з виникненням гепатиту, гломерулонефриту, а також міокардиту;

ентероколіту (ураження тонкого і товстого кишечника);

ураження лімфатичних вузлів, розташованих усередині черевної порожнини;

підгострого склерозуючого паненцефаліту (ураження головного мозку).

Багато з названих станів становлять загрозу здоров'ю і життю людини. Одним з важких і часто грізних ускладнень кору у дорослих вважається менінгоенцефаліт, а також серозна форма менінгіту. Зазвичай таке захворювання розвивається у хворих зі, здавалося б, класичним плином кору.

У людини спостерігається виникнення загальномозкових симптомів, представлених різкими головними болями, блювотою, а також руховим збудженням.

Також виникають порушення свідомості (сплутаність і/або розлади) і менінгеальні прояви, зокрема, ригідність потиличних м'язів. І чим раніше виникають описані симптоми, тим важче буде протікати захворювання.

Єдиний можливий метод попередити кір у дорослих - це вакцинація. Щеплення від кору стандартно робиться дітям у кілька етапів, забезпечуючи захист від вірусу. Але з часом його ефективність слабшає. Вважається, що вакцинація від кору здатна дати надійний імунітет на дев'ять - дванадцять років і більше. Тому для підтримки захисту від вірусів може здійснюватися ревакцинація в дорослому віці.

Для неї використовують так звані моновакцини, що містять лише коровий компонент. При бажанні можливе застосування комбінованих засобів, що містять також ослаблені віруси краснухи і паротиту.

Для того щоб дізнатися, чи може організм дорослої людини протистояти кору (чи є імунітет від цієї хвороби), необхідно здати спеціальний аналіз крові, який покаже рівень напруженості імунітету. Це дослідження дозволяє виявити наявність антитіл до вірусу кору, проводиться протягом одного - декількох днів. Назва такого аналізу в лабораторіях - «вірус кору, антитіла lgG». Лікар допоможе розшифрувати результати дослідження і визначити необхідність ревакцинації.

Якщо щеплення не проводились
Дорослим, що не були вакциновані раніше, не хворіли на кір або не знають про свою вакцинацію, також не зайвим буде здати аналізи, що визначають рівень антитіл. Цілком можливо, що кір у них протікав у прихованій формі, і щеплення їм не потрібні. Але при відсутності можливості здійснити таке дослідження медики рекомендують провести вакцинацію.

На сьогодні планова (безкоштовна) вакцинація здійснюється пацієнтам до 65-літнього віку. Пацієнти іншої вікової категорії також можуть бути щеплені, але платно. Вакцинація нещеплених дорослих здійснюється моновакциною з інтервалом в три місяці. У тому випадку, якщо людина раніше була щеплена одноразово, вакцинація здійснюється повторно - двічі.

Якщо стався контакт з хворим на кір

Дорослим, які контактували з хворими на кір, для профілактики інфікування може вводитися протикоровий імуноглобулін. Ці ліки мають у своєму складі синтезовані білки людської крові, що містять антитіла до кору. Його введення сприяє формуванню пасивного імунітету і допомагає зменшити ймовірність інфікування кором. Використання протикорового імуноглобуліну дозволяє досягти пасивної профілактики захворювання на два місяці. Источник.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,35364317893982-/ /-pc-/
Top