Медики розповіли розвиток яких хвороб можна очікувати від постійного використання гаджетів. За словами фахівців, якщо своєму смартфону або планшету приділяти багато годин в день, може розвинутися м'язова гіпотрофія, а також проблема сухого ока і короткозорість.
За словами доцента кафедри офтальмології інституту підвищення кваліфікації лікарів Ірини Лещенко, людина, у якої перед обличчям гаджет, моргає три-п'ять разів на хвилину, а повинна 15-17 разів. Через це розвивається постійне відчуття піску в очах, що називається синдромом сухого ока. Крім цього тривале використання гаджетів веде до короткозорості, розповідають РІА "Новости"
— Ми стали звертати увагу, що раніше короткозорість з'являлася років до 18, коли йде ріст організму, а тепер ми нерідко бачимо, що люди вже закінчили вуз і вони приходять, а у них вперше розвивається короткозорість. Раніш такого не було. З чим це пов'язано? З тим, що гаджети тепер присутні 16-18 годин щодня, - цитує агентство Лещенко.
Нерідко людина дивиться на екран смартфона в незручному положенні, що призводить до порушень постави — кіфозу, сколіозу і сутулості, а також неврологічних проблем защемлення нервових закінчень у шийному відділі хребта. Єдиний плюс гаджетів в тому, що друк на клавіатурі розвиває дрібну моторику.
— Зараз проблема в тому, що діти не займаються ніяким спортом, сидять вдома в гаджетах. Гіподинамія — це бич нашого часу. А потім приєднуються всі інші проблеми — діти стають диспластичними, слабкими. Відбувається м'язова гіпотрофія, - розповів травматолог-ортопед Сергій Дєдов.
Член правління Російського товариства клінічної онкології Микола Жуков заспокоїв, що використання смартфонів ніяк не впливає на розвиток онкологічних захворювань, це не підтверджують міжнародні дослідження.