Після 40 років починає згасати функція яєчників. Разом зі зниженням вироблення жіночих гормонів (естрогенів) їх роль на себе починає брати жирова тканина, для чого в період менопаузи організм провокує ріст жирових клітин підвищеною стимуляцією апетиту.
Незважаючи на природний в цьому віці набір ваги, дотримуватися дієти після 40 років не можна - повна відсутність підшкірного жиру на тлі менопаузи призведе до різкого погіршення стану шкіри, безсоння, збоїв у роботі судин і серця. Тому з раціону зрілої жінки виключаються всі швидкі вуглеводи.
Треба віддавати перевагу продуктам, які заміняють естрогени, їхніми рослинними аналогами - фітоестрогенами. До таких продуктів відносяться соя, бобові (квасоля, горох, нут, сочевиця), молочні продукти, овочі та зелень (морква, капуста, часник, селера, петрушка), рослинні олії (соняшникова, оливкова, кунжутне, льняне), а також рис, ячмінь, овес, насіння соняшнику.
Крім того, у віці після 40 можна зайнятися інтенсивною профілактикою хвороби Альцгеймера і раку. Для попередження захворювань слід включити в свій раціон джерела антиоксидантів: яскраві овочі та фрукти.