«Не реви!», – говорив малюкові відомий персонаж Карлсон. А ми говоримо: «ревіть, якщо хочеться!» Сльози виявляються корисні для здоров'я. Чим? Розповімо в цій статті. Чи знали ви, що середньостатистична людина за життя проливає 7 відер сліз. При цьому жінки в 5 разів частіше ревуть, тому інфаркт їм не загрожує. Але не тільки заради цього варто зайвий раз поплакати.
Сльози глушать біль
Маленька дитина розбила коліно і – в сльози. А ми їй: «Не реви, не реви!» Реви, реви! Сльози сприяють виробленню енкефалінів – речовини схожої на морфін. Вони буквально заглушають больові відчуття. Діти знають толк в болю і її зняття.
Сльози захищають організм
У них міститься фермент лізоцим. Він має антибактеріальну дію. Під час плачу сльози потрапляють в ніс і буквально змивають звідти бактерії.
Сльози зволожують
Хочете після робочого дня біля комп'ютера поплакати? Всі карти вам в руки. Сльози не дають пересохнути очам. Суха слизова, мало того, що шкідлива для очей, вона пропускає бактерії в організм.
Сльози заспокоюють
Плач виводить з нашого організму токсини і гормони стресу. Після сліз пульс і дихання сповільнюється, відчувається душевне полегшення і спокій.
Сльози – це мова емоцій
За допомогою плачу немовля спілкується з дорослими. Але і для нас це певна мова. Сльози показують вразливість людини. Плач не дає сприймати вас як противника і зближує зі співрозмовником. У тому випадку якщо ви не використовуєте плач з метою маніпуляції