В сезон застуд часник постійно рекомендується до вживання. Відомо, що цей продукт має бактерицидні, очисні властивостями і може стимулювати активність імунітету. Але чи означає це, що часник треба їсти всім без винятку?
Усі вважають часник корисним, але не зайве пам'ятати, що в деяких випадках він може і шкодити. Важлива властивість часнику в тому, що він зміцнює імунну та серцево-судинну системи. У той же час деякі види хронічних захворювань часник здатний тільки загострити.
Зокрема, краще не їсти часник, якщо є захворювання шлунково-кишкового тракту, а саме - гастрит, виразка шлунка, панкреатит, холецистит, камені в жовчному міхурі, хвороби печінки. Не слід вживати часник і при деяких проблемах із кишечником, а саме при діареї, оскільки часник загострює в кишечнику запальні процеси.
Часник впливає навіть на очі: у ньому є речовини, які можуть викликати неприємні відчуття в слизовій очей. Можливо, тому часник лікарі зазвичай не рекомендують людям із захворюваннями очей.
Крім того, часник має властивість знижувати тиск і з цієї причини людям з гіпотонією слід вживати цей овоч з великою обережністю. Якщо ж є якісь хронічні недуги нирок, слід пам'ятати: в часнику містяться речовини, здатні негативно вплинути на функції вивідних систем.