counter

Чи можна українцю відкрити рахунок в польському банку і наскільки це вигідно

Чи можна українцю відкрити рахунок в польському банку і наскільки це вигідно

Рахунок в польському банку може стати в нагоді українцям, якщо ви їдете в Польщу або інші країни ЄС на відпочинок, для розрахунків за товари або послуги з місцевими або європейськими компаніями

З введенням безвіза для багатьох це стає актуальним. Тим більше що для будь-якого громадянина України відкрити його не складе ніяких труднощів. Для цього не потрібні ні робоча віза, ні посвідка на проживання. Знадобиться лише закордонний паспорт і іноді, можливо, ідентифікаційний код, про це пише Фінанси.ua.

Вибір банку

У польському інтернеті досить сайтів, які можуть допомогти: direct.money.pl/kontaosobiste/, topkontabankowe.pl/ranking-kont-osobistych/, jakibankwybrac.pl, najlepszekonto.pl або kontabankowe24.pl. Там є можливість дізнатися про пропозиції різних банків, порівняти умови, почитати свіжі новини галузі та багато чого корисного. Знання мови спростить завдання, але при бажанні вистачить і Google Translate.

Якщо ви звикли довіряти банкам з європейським капіталом, то приблизний список банків виглядає так: Raiffeisen Polbank (дочка австрійської групи Raiffeisen), Bank Pekao (основний акціонер італійський Unicredit), Bank Zachodni WBK (належить іспанській групі Santander), французькі BNP Paribas і Credit Agricole , ING Bank, німецький Deutsche Bank і Millenium Bank (дочка португальського банку). Всі банки пропонують практично однакові умови обслуговування при відкритті рахунку.

Зупинитися автор вирішив на Millenium Bank. Аргументи такі: він входить в десятку найбільших в Польщі, бере участь у Фонді Банківської Гарантії (аналог українського Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), має кілька сотень відділень по всій країні і володіє одним з найбільш функціональних клієнт-банків.

Що потрібно для відкриття рахунку

«У відділення Millenium Bank я прийшов, маючи при собі тільки закордонний паспорт. Менеджер сказав, що цього більш ніж достатньо. Він зробив копії документа, запитав імена батьків, в якій країні я плачу податки, адреси проживання в Україні та Польщі. На всі формальності пішло не більше 5 хвилин. Картку довелося почекати 4 дні, але рахунком можна було користуватися відразу після укладення договору», - розповів автор статті.

Відкриваючи рахунок, вкрай бажано мати польську адресу, на яку потім звичайною поштою вишлють пластикову карту. Якщо такої не виявиться, можна спробувати домовитися про те, щоб її відправили в Україну або надіслали на відділення, і пізніше забрати самому. Але на це погоджуються не всі банки. Також знадобиться картка польського мобільного оператора для підтвердження транзакцій, що проводяться по карті.

В цілому, для більшості місцевих банків вашого закордонного паспорта буде достатньо. Але в деяких, наприклад, в Bank Pekao, можуть окремо попросити ІПН. Був і такий банк, який відмовився відкривати рахунок нерезиденту Польщі – Bank Zachodni WBK.

Досвід використання

Мати карту з собою не обов'язково. У Польщі дуже популярна хмарна платіжна технологія BLIK. Для розрахунку потрібен лише смартфон з встановленим додатком, який генерує коди платежів з обмеженим терміном дії. Вводиш його на терміналі і отримуєш готівку в банкоматі або оплачуєш покупки.

Карта працює і в Україні, але користуватися нею там невигідно через курс обміну. При поїздці в Україну краще взяти готівку злоті і вже в Києві обміняти на гривні.

Як відкрити депозит

Вибирати краще банк, який бере участь в системі гарантування вкладів. Як і при відкритті рахунку, для оформлення вкладу знадобиться тільки паспорт і адреса проживання в Польщі.

Прибутковість депозитів тут різко відрізняється від української. В національній валюті місцеві банки рекламують їх зі ставкою від 1,5% до 3% річних, в інших – на порядок або два менше. Так, наприклад, автор статті відкрив три депозити – в євро, доларах США і швейцарських франках – під 0,05%, 0,15% і 0,01% річних відповідно. Схоже, плата за надійність це наднизький дохід.

Як поповнити з України

Поповнити рахунок в польському банку з України можна трьома способами. Перший – звичайний банківський переказ з картки на картку. Але тут є обмеження – 15 000 гривень на добу. Наприклад, найбільший з українських банків – Приват – за це візьме 2% від суми (але не менше 50 грн).

Другий – SWIFT платіж. Відкритий в польському банку рахунок отримує міжнародний номер IBAN, на який можна зарахувати гроші через систему повідомлень SWIFT. Тут є нюанси. Якщо самому переводити гроші на свій же рахунок в іноземному банку, знадобиться індивідуальна ліцензія НБУ. Але якщо про це попросити своїх найближчих родичів, то можна обійтися без неї. Вони повинні будуть надати документ, що підтверджує спорідненість: свідоцтво про народження або про шлюб. При переводі суми, більшої $10 000 в еквіваленті, в банку можуть попросити джерело її походження (довідку про доходи, договір купівлі-продажу, дарчу).

І, третій – приїхати і поповнити самому. Ну, або попросити людину, яка буде їхати, звичайно, якщо ви їй довіряєте. Готівкою з України без декларації можна вивезти до 10 000 євро. Тут закинути їх на рахунок можна у відділенні або через банкомат.

Щоб закинути гроші на депозит, спочатку доведеться відкрити рахунок, потім перевести їх туди одним з перерахованих способів, і через клієнт-банк поповнити тіло вкладу.

Чи законно це?

Де-юре для відкриття рахунку за кордоном громадянину України потрібно отримати індивідуальну ліцензію в НБУ. Раніше вона видавалася в паперовому вигляді, але з 3 липня цього року її можна оформити в електронному (спочатку доведеться отримати електронно-цифровий підпис). Без нього відкрити рахунок дозволяється тільки на час перебування за кордоном. Перед поверненням ви зобов'язані його закрити. За порушення цієї норми передбачено штраф: 500 - 1000 неоподатковуваних мінімумів або 1000 - 3000, якщо вас зловлять повторно.

Де-факто, притягнути до відповідальності українця, який відкрив рахунок в Польщі або будь-який іншій країні, буде дуже важко. Банки інформацію про своїх клієнтів – нерезидентів не розголошують. Отже, про це просто ніхто не дізнається, якщо, звичайно, він сам не прийде в податкову і не зізнається.
Інші важливі новини і публікації
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Люди цих Знаків Зодіаку долають безліч перешкод на своєму шляху Їхнє життя повне випробувань, а дорога до щаст....
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Раціон багато в чому впливає на здоров'я і самопочуття Тому вибору продуктів потрібно приділяти підвищену уваг....
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Тіна Кароль продовжує ділитися своїм квітковим річним настрій в своєму instagram-профілі, публікуючи кадри з ф....
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Переможець шоу "Х-Фактор" 2013 року Олександр Порядинський кардинально змінив імідж Схудлий, помітно доросліши....
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили перемогу України у війні з Росією, швидке відродження нашої країни і її процвітанн....
більше матеріалів
/-0,2506160736084-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top