counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Квітня
17 Квітня
Всі новини...

Верховний суд роз'яснив, в якому випадку за військовим-контрактником зберігається робоче місце


Переглядів: 457


Верховний суд роз'яснив, в якому випадку за військовим-контрактником зберігається робоче місце

Верховний Суд роз'яснив, в якому випадку за військовим-контрактником зберігається робоче місце. З 6 серпня 2009 року позивач працював інженером виробничо-технічного відділу у військовій частині А1201.

11 травня 2016 року його на підставі контракту про проходження служби, що діє до закінчення особливого періоду або оголошення про демобілізацію, призначили офіцером одного з управлінь Збройних Сил України.

В той же день у зв'язку зі вступом на військову службу з роботи в частині його звільнили. Такі дії військовослужбовець порахував незаконними, аргументуючи свою позицію положеннями ст.119 Кодексу законів про працю, згідно з якими за працівниками, покликаними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, а з держбюджету компенсується середній заробіток.

Виходячи з цього, позивач вимагав відновити його на роботі і зобов'язати військову частину виплатити йому середній заробіток за весь час його перебування на службі. І суди першої та апеляційної інстанцій, визнавши порушення прав і гарантій, наданих військовослужбовцю, задовольнили його вимоги.

Таким результатом судових тяжб представники військової частини залишилися незадоволені і оскаржили рішення апеляції в касаційному порядку. Скарга була мотивована тим, що дія особливого періоду обмежується термінами, встановленими для проведення мобілізації, а в умовах відсутності рішення про оголошення війни особливий період не діє. А тому, на думку відповідача, позивач не має права на компенсаційні виплати, передбачені ст.119 КЗпП.

В ході розгляду справи, Верховний Суд зазначив, що для вирішення питання про наявність прав на гарантії, передбачених ст.119 КЗпП, правове значення мають види військової служби, її підстави, наявність і термін дії особливого періоду, початку і закінчення мобілізації і демобілізації, пише судово юридична газета.

Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту:

- оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової);

- доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації;

- введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях;

і охоплює:

- час мобілізації;

- воєнний час;

- частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року констатовано виникнення кризової ситуації, яка загрожує національній безпеці України і вимагає застосування заходів захисту прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності державних кордонів України, недопущення втручання в її внутрішні справи.

Особливий період закінчується після прийняття Президентом України рішення про переведення всіх інститутів на функціонування в умовах мирного часу.

Так як такого рішення Президент не приймав, як і рішення про повну демобілізацію всіх призваних військовослужбовців, суд прийшов до висновку, що на позивача поширюються гарантії, встановлені ст.119 КЗпП та ч.2 ст.39 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» .

«Гарантії щодо збереження за працівників місця роботи (посади) і середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, встановлені відповідно до зазначених норм, є безумовними. Встановивши, що позивач був звільнений з займаної посади у зв'язку з призовом на військову службу за контрактом під час особливого періоду, суд першої інстанції, з рішенням якого погодився апеляційний суд, дійшов правильного висновку про недотримання роботодавцем передбачених ст.119 КЗпП, ст.39 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» гарантій, що призвело до незаконного звільнення позивача», - констатувала Перша судова палата Касаційного цивільного суду ВС в постанові від 11 вересня 2018 року.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Харчування за астрологічним принципом
Харчування за астрологічним принципом
Як відомо, планети здатні впливати на організм людини Щоб підтримувати тонус організму та імунітет, необхідно ....
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості Це наслідки неправильного режиму дня
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія буде на високому рівні, і ви будете готові приймати ви....
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та рішучість будуть на піку, що зробить вас неперев....
Гороскоп від Анжели Перл на 18 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Гороскоп від Анжели Перл на 18 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Астролог Анжела Перл прогнозує, що 18 квітня 2024 року може принести цікаву інформацію, важливу для майбутньог....
більше матеріалів
/-0,4774329662323-/ /-pc-/
Top