Реформа сфери житлово-комунального господарства (ЖКГ) в Україні звелася до поділу платіжок за різноманітними послугами. Таку думку висловив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"У тому, що одна велика платіжка буде подроблена на кілька окремих - немає нічого дивного. Тепер буде зрозуміло, куди безпосередньо будуть направлятися суми, перераховані в цих платіжках. Інша справа, що як до прийняття цього закону, так і після окремих ринків цих окремих комунальних послуг так і не створено. Як там були монополісти, як не було необхідного контролю, як не було захисту споживачів, так ця ситуація і збереглася", - зазначив експерт.
За його словами, сама ідея, взята на озброєння урядом, логічна і правильна, проте її реалізація обмежилася виключно поділом платіжок. При цьому він додав, що і рішення уряду передати місцевим органам влади та громадам права формувати тариф теж не підкріплено діями щодо формування тарифної політики в державі.
Нагадаємо, платити за опалення українцям доведеться цілий рік, а рахунки за воду будуть приходити, навіть якщо нею не користуватися. Такі нововведення набудуть чинності вже в наступному році після введення абонентської плати на комунальні послуги. Мінрегіонбуд вже опублікував проект постанови, яка визначить розмір майбутніх платежів.