counter

Чому люди плачуть після сексу. Вчені звертають увагу на нову тенденцію


Переглядів: 1796


Чому люди плачуть після сексу. Вчені звертають увагу на нову тенденцію

Деякі люди після сексу відчувають себе дратівливими і навіть починають ридати немов від горя, що може здатися смішним для того, хто звик отримувати від сексу лише задоволення. До цих пір вважалося, що тільки жінки страждають від цього стану, але нове дослідження показало, що чоловіки теж.

Експерти з Квінслендського технологічного університету в Австралії вивчили дані щодо 1208 чоловіків з Австралії, США, Великої Британії, Росії, Нової Зеландії, Німеччині. І виявилося, що чоловіки не менше жінок страждають від пригніченості і роздратування після сексу, з'ясували австралійські вчені. Вони сподіваються, що ці дані виявляться корисними сексологам, а також допоможуть самим чоловікам не закриватися в собі, а говорити про свою проблему, пише видання Sun.

Пригнічений настрій після сексу
У 2015 році було опубліковано дослідження, в ході якого з'ясувалося, що 46% жінок хоча б раз у своєму житті відчували різке зниження настрою відразу після сексу, а 5% відчували стан посткоїтальної дисфорії кілька разів за останній місяць.

Посткоїтальна дисфорія (пригнічений настрій після сексу) може тривати від декількох хвилин до трьох-чотирьох діб. Багато в чому це залежить від її походження і тяжкості, хоча достовірно невідомо, що є головною причиною її появи.

"Дослідження розкриває дані опитування 1208 чоловіків з Австралії, США, Великої Британії, Росії, Нової Зеландії, Німеччині та інших країн, - розповідає Джоел Мацковяк, провідний автор дослідження. - 41% з них стикалися з посткоїтальною дисфорією протягом життя, в 20% - протягом останнього місяця. до 4% страждають від посткоіїтальної дисфорії регулярно".

Деякі чоловіки також залишили коментарі про свої почуття після сексу. Серед них були такі: "Я хочу, щоб мене не чіпали і залишили у спокої", "Я відчуваю себе незадоволеним, роздратованим і дуже неспокійним", "Все, чого я хочу - залишитися сам  відволіктися від того, що зараз відбувалося".

"Серед інших описів почуттів зустрічаються "беземоційність" і "спустошеність", - продовжує Мацковяк. - При цьому ті чоловіки, чий посткоїтальний досвід був позитивний, відзначали гарне самопочуття, задоволення і близькість до партнерки".

Професор Роберт Швайцер, ще один автор роботи, зазначає - результати показують, що реакція на секс для чоловіків може бути куди більш різноманітною, ніж вважалося раніше. Це може бути використано в лікуванні сексуальних розладів і для більш відкритого обговорення чоловічого сексуального досвіду.

"Увагу вчених до сьогоднішнього дня було зосереджено на перших трьох фазах статевого акту людини - збудження, плато і оргазм, - говорить професор Швайцер. - Досвід фази після сексу не до кінця зрозумілий і тому вивчений мало. Вважається, що після сексу чоловіки і жінки відчувають спектр позитивних емоцій, включаючи задоволення і розслаблення. Однак більш ранні дослідження посткоїтальної дисфории у жінок дозволяють вважати, що і жінки, і чоловіки відчувають її приблизно рівною мірою. ЇЇ причини не ясні до кінця і включають як біологічні, так і психологічні чинники".

Мацковяк зазначає, що окремі дані, отримані в клінічних дослідженнях, а також аналіз записів у блогах показують, що посткоїтальна дисфорія дійсно присутня  серед чоловіків і може впливати на взаємовідносини в парі. "Наприклад, було встановлено, що пари, які після сексу розмовляють, цілуються, обнімаються, повідомляють про більше задоволення від сексу і від самих відносин. Це показує, що період відразу після сексу важливий для вибудовування зв'язку, - каже він. - Таким чином, негативні емоції, які відчуває людина з посткоїтальною дисфорією можуть призвести до стресу як у неї самої, так і в партнера, впливаючи на важливі процеси в стосунках, привносячи в них конфлікти і впливаючи як на статеві стосунки, так і на союз в цілому".

Швайцер зазначає, що в західній культурі чоловіки особливо часто стикаються з певними очікуваннями від них у сексі і припущеннями щодо того, як вони повинні поводитися. "Ці припущення широко поширені в маскулінній суб-культурі і припускають, що чоловіки завжди хочуть сексу і розглядають його як щось приємне. Але дослідження посткоїтальної дисфорії йде врозріз із цими культурними догмами", - відзначає професор.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,39464116096497-/ /-pc-/
Top