counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Квітня
18 Квітня
Всі новини...

В Україні вводять абонплату на все: якими будуть нові ціни на тепло і воду


Переглядів: 8527


В Україні вводять абонплату на все: якими будуть нові ціни на тепло і воду

Платити за опалення українцям доведеться цілий рік, а рахунки за воду будуть приходити, навіть якщо нею не користуватися. Такі нововведення набудуть чинності вже в наступному році після введення абонентської плати на комунальні послуги. Мінрегіонбуд вже опублікував проект постанови, яка визначить розмір майбутніх платежів, пише OBOZREVATEL.

Скільки заплатимо і на що витратять гроші
За те, що компанія поставляє воду або тепло і стягує плату за них доведеться платити додатково. Уже з наступного року в Україні вводять абонплату на тепло, гарячу і холодну воду, зазначено в прийнятому законі «Про житлово-комунальні послуги (ЖКП)». Тепер, навіть якщо ви не користуєтеся послугою, доведеться щомісяця вносити абонентську плату.

Кабінет міністрів вже розробив законопроект, який обмежує максимальний розмір абонплати. Її прив'язали до мінімальної зарплати на момент оплати. Формула розрахунку: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати. Для опалення і гарячої води коефіцієнт - 0,004, для холодної води - 0,0035, а на вивезення сміття - 0,0015.

Абонентська плата на гарячу воду і тепло може скласти 38,4 грн на місяць, на холодну воду - 33,6 грн, а на вивезення сміття - 14,4 грн. В сумі абонплата на всі комунальні послуги складе менше 90 грн в місяць. Правда, тут слід враховувати, що в наступному році мінімалку в Україні збільшать, відповідно більше доведеться вносити і за абонплату. Наприклад, при мінімальній зарплаті в 4200 за опалення і гарячу воду доведеться заплатити вже 43,4 грн, за холодну воду - 37,9 грн, а за вивезення сміття - 16,2 грн. В сумі це вже майже 98 грн.

Але крім абонплати також доведеться оплатити і самі послуги за лічильником. Таким чином, платіжка буде складатися з двох складових: постійної (абонплата) і змінної (обсяг використаної послуги по лічильнику). А якщо, наприклад, влітку опаленням українці не користуються, вносити абонплату за нього все одно доведеться.

Варто відзначити, що абонплата на тепло передбачена не тільки законом «Про ЖКП», а й підписаним меморандумом з МВФ. Як пояснив експерт в сфері комунальних послуг Сергій Пінчук, українці і зараз платять т.зв. «абонплату», але вона закладена в загальній платіжці і прив'язана до обсягів споживання. Тобто якщо зараз чим більше споживаєш - тим більше платиш за розподіл, то з наступного року скільки б не намотав води або тепла - платіж за розподіл буде фіксованим.

«Сама по собі абонентська плата - це плата за розподіл послуги всередині багатоквартирного будинку. Це облік споживачів, це особисті рахунки, це розрахунок того, хто скільки тепла спожив і т.д., тобто це та робота, яка завжди була закладена в тариф », - пояснив експерт.

Таке нововведення могло б привести до зменшення основного тарифу, проте розраховувати на це не доводиться. Через подорожчання ремонтних робіт, енергоресурсів і зростання зарплат вартість комунальних послуг в будь-якому випадку буде рости.

Наприклад, газ в Україні може подорожчати до 10,5 грн / куб (зараз - 6,9 грн), в результаті приблизно на 25% подорожчають опалення та гаряча вода. А за словами віце-президента Асоціації водоканалів Ольги Бабій, у вересні-жовтні холодна вода може подорожчати приблизно на 10%.

«Витрати, будуть відшкодовуватися за плату за абонентське обслуговування, включалися до складу тарифів на комунальні послуги», - говориться в пояснювальній записці до проекту постанови.

Якщо документ ухвалять на засіданні уряду, то абонентську плату на тепло і воду почнуть нараховувати з травня 2019 року. В результаті наступного літа українці отримуватимуть платіжки і за опалення.

Навіщо потрібна абонплата і наступний крок
В майбутньому абонентська плата дозволить створити конкуренцію на ринку комунальних послуг. Якщо зараз постачальник орендує інфраструктуру і тільки він може нею користуватися, то вже незабаром, в рамках прийнятих законів і кодексів, компанії розділять, а підключитися до мереж зможе будь-який постачальник. За обслуговування буде стягуватися окрема плата - абонентська. А ось за використаний обсяг комунальних послуг треба буде платити безпосередньо компанії-постачальнику.

Якщо в прийнятому законі «Про ЖКП» передбачені абонентські плати за воду і тепло, то в законі «Про комерційний облік газу» мова йде про введення абонплати на блакитне паливо. Більш того, Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) навіть розробила відповідну методику визначення цін, але рішення «заморозила».

Якщо абонентську плату на воду і тепло «прив'язали» до мінімальної зарплати, то розмір абонплати на газ - в потужності лічильника. Ідея проста: чим потужніший лічильник, тим більше блакитного палива може споживати квартира. Найбільше поширені 3 види лічильників (вони відрізняються за діапазоном робочої витрати): G4, G2,5, G1,6. Наприклад, якщо є газова плита, досить встановити лічильник G1,6, якщо ж блакитне паливо використовується і для опалення, доведеться встановлювати лічильник G4. За попередніми розрахунками, в Києві абонплата за такий лічильник складе близько 57 грн.

До слова, в прийнятих законах є й інші нововведення, які також позначаться на гаманцях споживачів. Наприклад, пеня за комунальні борги (також вводяться з наступного року) і обов'язок платити не за квартирним, а по будинковим лічильником на воду. Зміни в законодавстві і введення абонплати дозволить Україні поступово побороти монополію на ринку ЖКП.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Обряд на швидкі гроші
Обряд на швидкі гроші
Гроші потрібні всім і завжди, але якщо хочеться отримати їх швидко, ознайомтеся із простим обрядом на швидкі г....
Эффективные шепотки на любовь
Эффективные шепотки на любовь
Пошепки — це прості та швидкі змови, але при цьому дуже дієві, якщо скористатися ними правильно Дізнайтеся най....
Як покращити своє фінансове становище: 7 корисних правил на кожен день
Як покращити своє фінансове становище: 7 корисних правил на кожен день
Щоб досягти фінансового благополуччя, простої роботи та економії недостатньо — необхідно добре постаратися та ....
Приметы про постельное белье
Приметы про постельное белье
Ми проводимо в ліжку значну частину свого життя, тому існує так багато прикмет про постільну білизну Про те, щ....
Візерунки на одязі: від чого захищає клітина і як горошок притягує гроші
Візерунки на одязі: від чого захищає клітина і як горошок притягує гроші
Візерунки на нашому одязі можуть виступати в ролі магніту для успіху в різних сферах життя Експерти розповіли ....
більше матеріалів
/-0,37252902984619-/ /-pc-/
Top