Закон про відновлення кредитування наклав додаткове навантаження на поручителів, включаючи солідарну відповідальність і зміну банком умов договору з позичальником без згоди з поручителем. Таку думку висловив юрист Ростислав Кравцов на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Були внесені зміни до Цивільного кодексу, де вказали, що поручителі тепер є солідарними боржниками між собою", - зазначив експерт. За його словами, згідно зі змінами, поручителі несуть відповідальність не тільки за виконання кредитного договору позичальником, а й за виконання умов іншими поручителями.
Крім того, якщо раніше, в разі збільшення банком кредитної ставки була необхідна згода поручителів - в іншому випадку він переставав бути таким, то тепер цієї згоди вже не треба. Таким чином, банк самостійно вирішує подібні питання і вимагає від поручителя виконання договору в повному обсязі.
Крім того, якщо раніше поручительство було обмежено в термінах до півроку, то тепер цей термін збільшили до 3 років. Більше того, якщо раніше в разі ліквідації юрособи-боржника порука припинялася, то тепер вона залишається - в разі, якщо до моменту ліквідації банк подасть позов до суду.
При цьому юрист додав, що такі норми, згідно з думкою автора законопроекту, покликані збільшити кредитування. На практиці ж, на переконання експерта, позичальників стане ще менше.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до низки законодавчих актів про відновлення кредитування, який, зокрема, зобов'язує спадкоємця померлого разом із майном успадковувати і його борги. Раніше закон був такий, що спадкоємець лише "має право". На сьогодні президент ще не підписав закон.