Закон про відновлення кредитування, у разі його підписання, спровокує вал звернень до Конституційного суду України (КСУ). Таку думку висловив політтехнолог, глава Інпол Сергій Биков на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"У тому випадку, звичайно, якщо президент підпише цей закон, ми будемо спостерігати величезну кількість звернень до Конституційного суду від осіб, які брали кредит", - зазначив експерт. За його словами, головна антиконституційна норма закону полягає в тому, що його дія поширюється не тільки на ті випадки, які відбудуться після набрання закном чинності, але і на всі випадки, які мали місце до його ухвалення.
Причому ці норми стосуються не тільки спадкоємців, а й тих, хто виступав поручителями або погасили кредит раніше. Зокрема, тепер ті, хто успадкував нерухомість після смерті родича, зобов'язані успадковувати і його борги.
Раніше закон допускав можливість успадкувати лише частину, не обтяжену кредитом. При цьому він додав, що на сьогодні вже зареєстрована петиція з вимогою до глави держави накласти вето на цей закон.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до низки законодавчих актів про відновлення кредитування, який, зокрема, зобов'язує спадкоємця померлого разом із майном успадковувати і його борги. Раніше закон був такий, що спадкоємець лише "має право". На сьогодні президент ще не підписав закон.