Друзі мають мотивувати, підбадьорювати і підтримувати вас, а не потайки ставити підніжки. Ці дуже красномовні сигнали допоможуть вам виявити так званих друзів, які насправді є фальшивими особистостями в вашому оточенні.
Він завжди додає пропозицію, що починається з «але ...»
Він захоплюється вашим новим авто, свіжим ремонтом або придбаним щеням, проте кожна його схвальна фраза супроводжується ремаркою, що починається з «але»: «... але за машину ти явно переплатив», «... але зелений колір не підходить для спальні», «... але щеня все погризе в будинку». Така критика - це повільна, але дієва отрута для будь-яких дружніх відносин. Якщо ваш друг постійно робить подібні двозначні «компліменти», можливо, вам варто встановити деякі кордону в спілкуванні з ним і надалі ділитися хорошими новинами тільки з тими, хто підтримає вашу радість, а не додасть в неї трохи жовчі.
Він ніколи не дзвонить або не запрошує зустрітися
Пам'ятайте, коли ви були молодшими, ви розмовляли зі своїми друзями по телефону годинами. Сучасні месенджери і соціальні мережі полегшили спілкування, але вони також посприяли і віддаленню людей. Ми пишемо один одному майже кожен день, але особистий контакт вже якось відійшов на задній план. Якщо ваш друг не дзвонить вам місяцями, зробіть висновки. Якщо у нього є час на спортзал, значить напевно знайдеться і час на вечерю з вами.
Він дискредитує вашу роботу
У вас же є один-колега на роботі? Проте, зверніть увагу на те, як він (вона) реагує на ваші успіхи і просування. Якщо цей «друг» постійно зауважує вголос, що ви знову спізнилися або не встигаєте з черговим проектом, то, цілком можливо, він вас підсиджує. Такі друзі на робочому місці можуть бути особливо токсичними. Зважайте на те, що питання продуктивності, конкуренція за просування по службі або інші робочі фактори можуть дуже сильно впливати на дружні відносини.
Друг (подруга) фліртує з вашим колишнім (колишньою)
Якщо один раптом починає приділяти знаки уваги вашому колишньому партнерові (партнерці) - це явний сигнал, що щирою дружбою тут і не пахне. Припиняйте це на ранній стадії і повідомте свого друга, що саме вас турбує, і що вам категорично не подобається. Не виключено, що такий «друг» просто веде свою гру за вашою спиною або ж хоче навмисне нашкодити вам.
Друг критикує ваш спосіб життя
Це можна простежити на подругах. Коли одна жінка працює повний день, а друга є домогосподаркою, то перша буде вважати, що домогосподарка «нічого не робить». Насправді це може бути ознакою заздрості. Домогосподарка або мама в декреті нерідко буває перевантажена, вимотана , але «подруга» це не враховує і підкреслює, що та сидить вдома, вальяжно попиваючи каву, дивлячись телевізор і на дозвіллі випікаючи пироги.
Він підкреслює ваші невдачі і б'є по хворому місцю
Якщо ви переживаєте кризу, друзі завжди цікавляться вашим станом і пропонують допомогу. Однак існують конструктивні способи підтримки, а є нав'язливі спроби зайвий раз торкнутися вашого хворого місця і підкреслити те, як ви нещасні. Це можуть бути розмови про те, як ви ростите дитини сама, як ви мало заробляєте, як ваш колишній не платить аліменти, або те, що ви як і раніше самотні та нікому нецікаві.
Він завжди намагається вас обійти в усьому
Ви вирішили ходити разом в спортзал, але ці тренування перетворюються на величезну конкуренцію. І так відбувається у всіх сферах вашого життя, в які є доступ вашому «друга». Хоча справжній друг може надихнути вас і ініціювати дружню змагальність, ключове слово тут «дружня». Якщо ж конкуренція явно виглядає нездоровою, заздрісною, злісною й навіть маніакальною, вам краще пошукати собі іншого приятеля.