counter

«П'ятирічка» нацбезпеки: що в ній криється?


Переглядів: 46


«П'ятирічка» нацбезпеки: що в ній криється?

Більше ніж півроку знадобилося для розроблення та затвердження одного з надважливих документів у житті країни — нової Стратегії національної безпеки. Рада національної безпеки і оборони України на чолі з Президентом Петром Порошенком 6 травня 2015 року завізували Стратегію, що відповідає на нові виклики, які стоять перед країною. Цей документ — рамковий, певний кістяк, на підставі якого найближчим часом парламентарії і чиновники повинні затвердити сотні, якщо не тисячі, нових законодавчих актів. А потім реалізовувати їх.

«Стратегія національної безпеки є основним документом військового планування. Вона містить документи з питань воєнної безпеки, зокрема військову доктрину, основні напрями зовнішньої політики, стратегію інформаційної безпеки, формування сектору безпеки і оборони, інші нагальні питання національної безпеки, а також державні програми щодо основних напрямів державної політики національної безпеки», — заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов. Він наголосив, що Стратегія розрахована до 2020 року. Потім її знову переглянуть.

Згідно із затвердженим документом, основна загроза для України — агресивна політика Росії, а також корупція, економічна криза, неефективна система держуправління, обмежений фінансовий ресурс держави і, відповідно, зниження рівня життя громадян України. Тобто всі ці погрози наша країна повинна відбити — провести реформи в багатьох галузях, підкоригувати зовнішню політику.

Протидія «потенційному супротивникові»

Сергій ПашинськийСергій ПашинськийМабуть, вирішальний прорив нової Стратегії — в ній названий потенційний супротивник України. В РНБО вирішили, найбільше нам загрожує Росія.
«В чому полягала трагедія незалежної держави Україна? 24 роки ми всім і самі собі розповідали, що у нас все добре, що у нас немає ворогів. Під цю колотнечу високопосадовці розікрали і знищили армію. Тепер у Стратегії чітко позначений потенційний супротивник і, знаючи його, ми плануємо реформувати свої збройні сили, будувати нашу геополітику, — заявив АСН голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський і уточнив, — Армію необхідно створювати, враховуючи сучасні виклики. Якщо проаналізувати, як і де рік тому базувалися наші військові частини, то складається таке враження, що ми готувалися воювати з Румунією і Польщею».

За попередніми розрахунками пана Пашинського, країна зможе отримати нову військову Доктрину вже до кінця травня. Потім парламент має ухвалити програму оборонного планування, де чітко буде розписано комплектацію військових частин, їх розміщення, озброєння.

Також очікується, що найближча «оборонна п'ятирічка» буде спрямована на розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу. «Головне завдання ОПК — забезпечити потреби нашої армії та Національної гвардії в сучасній високотехнологічній зброї. Особливу увагу буде приділено відновленню ракетного щита України. Така робота здійснюється без порушень наших міжнародних зобов'язань», — зауважив Олександр Турчинов.

Розраховувати на власні сили добре, але ще краще — заручитися підтримкою впливових друзів, інституцій. Таку потенційну підтримку Україна, як це позначено в Стратегії, бачить в особі НАТО. «Євроатлантична інтеграція — наш ключовий напрям. Україна має перейти на стандарти НАТО —альтернативи немає», — говорить АСН народний депутат, представник «оборонного» парламентського комітету Дмитро Тимчук.Дмитро ТимчукДмитро Тимчук

Прикметно, рік тому Петро Порошенко, будучи ще тільки кандидатом у президенти, стверджував, що Україні не час рипатися в НАТО: і підтримки серед українців військово-політичного Альянсу немає, та й в Брюсселі Україну серйозно не сприймають.

У Стратегії також вказано, в перспективі Україні необхідно сформувати професійну армію і створити кадровий резерв, реформувати СБУ, з акцентом на розвиток «розвідувальних і контррозвідувальних органів».

Інформація, як зброя

Ще одним пріоритетом стане посилення інформаційної безпеки, будівництво повноцінної медійної інфраструктури. «Інформаційна складова у війні грає чи не вирішальну роль на рівні кампанією по озброєнню. Чому стала можлива анексія Криму? Люди дивилися російський контент, а він спрямований на зомбування, — міркує народний депутат Світлана Заліщук. — Тому важливим питанням, як показав досвід і Криму, і сходу України, є розвиток українських каналів. Не обов'язково вони мають бути україномовними, можливий і російський контент, але вони повинні працювати не в інтересах агресора. Паралельно проводити інтернетизацію мовлення».

А з урахуванням того, що Україна намагається інтегрувати в ЄС, стати частиною НАТО, керівництву країни, за словами Світлани Заліщук, вкрай важливо думати про якісне інформування світу про події в Україні: і про війну на сході, і про проведених реформах, культурі, історії.

Світлана ЗаліщукСвітлана Заліщук«Російська Федерація інвестує мільйони газових доларів в піар у європейських, міжнародних столицях. Росія не сходить з язиків, активно лобіює свою позицію і версію подій. Україні теж важливо розвивати іномовлення», — говорить Світлана Заліщук і одразу ж зауважує, що у всіх країнах іномовлення фінансують із держбюджету. А, як відомо, сьогодні українська держскарбниця здебільшого нагадує церковну скриньку для пожертв.

«Потрібно запускати економіку, наповнювати бюджет», — вважає депутат.

Економіка без крадіжок — успішна економіка

Детальний план, як підняти економіку України після «хука» попередньої влади і війни на сході, описаний у чинній програмі уряду та затвердженій президентській програмі «Стратегія реформ — 2020». Але всі ці реформи можуть бути паралізовані вірусом, що й надалі прогресує серед влади, — корупція.
«У боротьбі з корупцією ми вже багато зробили — ухвалили закон про Антикорупційне бюро, обрано його директора, створюється Національне агентство з протидії корупції. Наш комітет ретельно перевіряє законопроекти на предмет корупційних складових. Але багато що ще належить зробити, — розповідає АСН голова Комітету Верховної Ради з питань протидії корупції Єгор Соболєв. — Ключовий закон, який ми ось-ось проводитимемо через парламент — відкриття всієї інформації: кому належить земля, нерухомість, автомобілі. Засекреченими залишаться лише точні адреси громадян та номерні знаки їхніх авто. Все інше відкрито — кому, якого розміру і скільки належить».Єгор СоболєвЄгор Соболєв

За словами Єгора Соболєва, логіка цієї законодавчої ініціативи така: що більше буде знати громадськість, то скоріше вона контролюватиме чиновників, допоможе подолати корупцію в селах, містах, країні.

«Наступні законодавчі ініціативи дадуть змогу знизити корупцію на нижчому рівні. Мають намір вжити комплекс законів, які заборонять державі вимагати у громадян інформацію, яка вже є у держави. Найпростіше, ухвалимо закон про скасування усіляких довідок, погоджень, при отриманні яких громадяни дають хабарі, — створимо таке собі електронне управління», — повідав парламентарій.

Що ж, будемо сподіватися, що державний розум і християнська совість дадуть змогу українським чиновникам і політикам в повному обсязі реалізувати Стратегію національної безпеки, захистити країну і громадян від потенційних загроз. Адже Україна стоїть на краю прірви. І зволікання або бездіяльність можновладців може підштовхнути країну в безодню.

 

Олена Галаджій, АСН

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,36958599090576-/ /-pc-/
Top