Достовірний факт, що куріння дуже шкодить здоров'ю. Ця згубна звичка призводить до незворотних наслідків.
Як «безпечна» альтернатива на початку 2000 років з'явилися так звані електронні сигарети або вейпи. За результатами спостережень, фахівці прийшли до висновку, що ці сигарети найближчим часом можуть обігнати звичайні. Але наскільки безпечно куріння або, як кажуть бувалі, ширяння електронних сигарет? Спробуємо розібратися.
Сучасна електронна сигарета складається з акумулятора, випарника, датчика, що визначає тиск повітря, мікросхеми та контейнера для рідини. Як тільки людина робить вдих, мікросхема запускає випарник, рідина нагрівається. В результаті випаровування рідини утворюється пара, яку вдихає курець.
Зазвичай в якості рідин використовують пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатор і, в деяких випадках, нікотин. Пропонуємо більш детально ознайомитися з властивостями рідин для куріння електронних сигарет:
Сьогодні захоплення вейпінгом дуже поширене явище серед молоді, а також серед підлітків. Виникає запитання: наскільки шкодить здоров'ю це захоплення.
Вчені США і Європи серйозно задумалися над цією проблемою. Фахівці довели, що куріння електронних сигарет все ж небезпечно. Воно призводить до негативних наслідків. Особливо це стосується підлітків, у яких ще не сформувалася імунна система.
Конкретні факти
Вчені багатьох країн серйозно підійшли до цього питання, провівши різноманітні дослідження, щоб з'ясувати, якої шкоди організму завдають електронні сигарети. Пропонуємо ознайомитись з отриманими результатами.
Шкода куріння електронних сигарет
Медики вважають, що вживання чистого нікотину, без смол, продуктів горіння і концентратів, не така вже безневинна заміна звичайним цигарок. Чи містить електронна сигарета більш «нешкідливий» нікотин? Відповідь негативна. Шкода від нього така ж, як при звичайному курінні. Нікотин - наркотична речовина, при проникненні в легені вона проникає в кров уже після першої затяжки. Потрапляння нікотину в організм в будь-якому вигляді і незалежно від шляхів негативно впливає на серце і судини, викликає захворювання нирок, печінки, легенів, бронхів, подразнює слизову оболонку очей. Відбувається процес поступового руйнування нервової та імунної систем, які є найпотужнішими інструментами, що допомагають організму людини боротися з різними хворобами та інфекціями.
Також на токсичність пари впливає термін служби вейпа і напруга акумулятора. Чим довше електронна сигарета знаходиться у використанні і чим потужніший акумулятор, тим більша ймовірність завдати шкоди здоров'ю.
Тому не варто тішити себе ілюзіями, що електронні сигарети дозволять і зберегти шкідливу звичку, і шкоди не завдадуть. А найкращим рішенням буде зовсім відмовитися від такої залежності.