counter

Мінсоц знайшов нову "відмазку" для невиплат пенсій переселенцям


Переглядів: 9932


Мінсоц знайшов нову відмазку для невиплат пенсій переселенцям

16 травня відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, слухали звіт Мінсоцполітики станом виконання перехідних положень Закону України від 3 жовтня 2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Зокрема Кабмін в особі Мінсоцполітики в шестимісячний строк з дня набрання чинності Законом повинен був підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про порядок отримання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв'язку з перебуванням на території, тимчасово неконтрольованій державною владою України, повідомляє Донбасс SOS.

У проекті рекомендацій за підсумком слухань Комітет ВРУ зазначив, що невиплата пенсій громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольною території є порушенням як норм українського законодавства, так і міжнародних стандартів.

Так, згідно зі статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, держави-учасники Конвенції повинні поважати права кожної фізичної або юридичної особи на мирне володіння своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Крім рухомого і нерухомого майна, під захист статті 1 Першого протоколу потрапляє, зокрема, і право на пенсію.

"Міністерство розробляє законопроект, але необхідні додаткові уточнення щодо дії нового закону 2268 про окуповані території. Після цих уточнень законопроект буде доопрацьовуватися" - так лаконічно прокоментував ситуацію, що склалася заступник міністра Мінсоцполітики Микола Шамбір.

Детальніше позиція Мінсоц викладена в листі до Комітету, там зазначається, що відповідно до Закону України 2268 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" змінено статус територій та окремі райони Донецької і Луганської області визначено тимчасово окупованими території. А відповідальність за окуповану територію, підкреслює Мінсоцполітики, несе окупант. При цьому в разі повернення території під контроль української влади, всі виплати будуть повернуті.

Резюмуючи Мінсоц пише, що "пропозиції щодо порядку отримання соціальних виплат, в тому числі і пенсій, особам за їх фактичним місцем проживання на території України, будуть опрацьовані після визначення переліку окупованих територій в Донецькій і Луганській областях".

Тобто ігноруючи позицію і вимоги Комітету ВР з питань соціальної політики, ігноруючи вимоги Конституції і міжнародних правил Мінсоцполітики продовжує діяти і гнути свою лінію, обурюються правозахисники.

Замість обіцяного законопроекту, Мінсоцполітики раніше ухвалив зміни до Постанови 365. У ньому, замість порядку виплат для людей, які проживають на тимчасово окупованій території, Мінсоцполітики планує ввести окремий порядок виплати пенсії та соціальних виплат за минулий період. Однак самого порядку ще не існує в природі. Правозахисники заявляють, що не відступляться і будуть продовжувати тиснути на незаконні дії Мінсоц, зокрема і за підтримки парламентського комітету.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Сон в ночь с 30 июня на 1 июля 2024 года: толкование по лунному календарю
Сон в ночь с 30 июня на 1 июля 2024 года: толкование по лунному календарю
1 липня о 0:27 розпочнеться 25-й місячний день Місяць перебуватиме у фазі спадання
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба закликає не сприймати події дня буквально, а сконцентруватися на самовладанні у будь-якій ситуації....
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба рекомендує цього дня зосередитись на поточних завданнях та зберігати самовладання у взаємодії з к....
Гороскоп на 29 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 29 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба опублікувала з прогнозом на 24 червня для всіх знаків зодіаку, приділяючи особливу увагу турботі ....
Гороскоп на 28 червня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 28 червня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні Овнам чекає активний день Ваша енергія буде на висоті, і це слушний....
більше матеріалів
/-0,27898597717285-/ /-pc-/
Top