У точках роздрібної торгівлі продавці часто реалізують прострочені продукти і товар, що неправильно зберігався. Таку думку висловила член правління громадської організації "Споживчий довіра", головний редактор журналу "Споживчий довіра" Олена Куликова на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Якщо ми говоримо про магазини, то основні порушення, які фіксуються, - це продаж простроченої продукції, переклеювання маркування - з метою продовжити термін служби цієї продукції, порушення правил гігієни персоналом", - зазначила експерт.
За її словами, згідно з правилами торгівлі, у всіх працівників магазинів і закладів громадського харчування повинні бути санітарні книжки - це правило поширюється навіть на касирів. При цьому вона додала, що також у продуктових магазинах не дотримуються температурний режим, що призводить до виникнення патогенної флори, що викликає великі проблеми зі здоров'ям споживачів.
Особливо це стосується кисломолочних продуктів, морозива, масла. Нагадаємо, з 1990 року в Україні кількість споживання молочних продуктів, що поставляються із заводу, скоротилася на 50%.
Це ставить під загрозу здоров'я населення. Про це повідомляє експерт Асоціації виробників молока Олена Жупинас. Вона нагадала, що через "молочне голодування" в організмі не вистачає кальцію і молочного білка.