Низький рівень оплати праці в Україні залишається у зв'язку зі складнощами ведення бізнесу і відсутністю можливості для роботодавця оцінити потребу в робочій силі. Таку думку висловив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"У нас роботодавці не можуть платити високі зарплати, тому що держава знімає з них двічі, а то і тричі одні й ті самі податки. Тільки один раз - офіційно, а другий і третій - корупційні", - зазначив експерт.
За його словами, порівняння українських податків з європейськими не зовсім коректне, оскільки в Україні існує ціла система прихованих поборів. Крім того, як підкреслив Ю. Гаврилечко, жоден бізнес у розвинених країнах не може працювати без гарантії прав власності з боку державних органів, тоді як права власності в Україні ніяк не захищені.
"Рейдерство плюс постійна зміна у вітчизняному законодавстві не дають можливості жодному нормальному бізнесу розраховувати свої фінансові плани на період більший, ніж півроку-рік. Відповідно, адекватно оцінити потребу в робочій силі не може", - пояснив експерт.
При цьому він додав, що низька заробітна плата для експортно орієнтованої країни залишається головною конкурентною перевагою для виробників в Україні. В іншому випадку, підвищивши зарплати, вони не зможуть конкурувати на європейських ринках.
Нагадаємо, більшість українських трудових мігрантів в Євросоюзі хотіли б працювати у своїй країні. Таку думку висловив керівник Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович на прес-конференції. Згідно з соцопитуванням, 90% українських трудових мігрантів не можуть або не хочуть купувати житло і, відповідно, не хочуть переїжджати.