Українські виробники молока заявили про змову переробників щодо зниження закупівельних цін на молоко і звернулися із заявою в Антимонопольний комітет України. Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників молока ("АВМ"), передав кореспондент АСН.
Згідно з інформацією організації, "АВМ" подала заяву до Антимонопольного комітету у зв'язку з необґрунтованим зниженням закупівельних цін на молоко-сировину і можливою змовою переробних заводів. Як пояснили в прес-службі, проблема виникла через раптове і одночасне зниження закупівельних цін на молоко по всьому ринку.
Так, за новими протоколами, отриманими фермами від переробних заводів, ціни на сировину, починаючи з 16 квітня, знижуються до 8.5 - 8.7 грн за літр. Це передбачає 10% зниження в порівнянні з показником початку року. Підтвердженням наявності змови і відсутності підстав для зниження закупівельних цін, на думку експертів, є зростання цін на готову молочну продукцію, а також на молоко-сировину на європейських ринках.
На думку експертів, такі дії переробних заводів на українському ринку є критичними для виживання молочного скотарства, оскільки собівартість виробництва молока зросла на третину протягом минулого року, місцями досягаючи 9 грн/л. Як уточнили в компанії, масове зниження закупівельної ціни реалізовують, в першу чергу, транснаціональні молокопереробні компанії.
Вони розглядають Україну, перш за все, як ринок збуту і не зацікавлені у розвитку молочного скотарства. Також в організації нагадали, що виробництво молока в Україні скорочується з кожним роком, а за останні кілька років галузь фактично опинилася на межі виживання.
Причому під удар від такої змови на ринку потрапили, перш за все, ферми, що виробляють молоко класу "екстра", якого і без того не вистачає в Україні (його частка становить трохи більше 16%). Нагадаємо, як раніше повідомляла АСН, закупівельні ціна на молоко-сировину, вироблену на приватних домогосподарствах, з початку року знизилися до 4,5 грн/л. Ситуація ускладнилася, незважаючи на те, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступив "захисником" села і заявив про недопущення ситуації відмови переробників приймати молоко у селян.