counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Серпня
18 Серпня
Всі новини...

Що потрібно знати про Страсний Тиждень. Релігія і народні обряди


Переглядів: 284


Що потрібно знати про Страсний Тиждень. Релігія і народні обряди

Сьогодні, в понеділок, в перший день Страсного тижня обов'язково треба робити генеральне прибирання будинку. Понеділок - найкращий день для того, щоб щось підфарбувати і полагодити все зламане.

У вівторок, як правило, жінки перуть білизну, чистять килими і готують святковий одяг до Великодня. У середу треба привести до ладу присадибні ділянки. Якщо ввечері залишиться вільний час, то можна братися за тісто для паски і підбирати фарбу для яєць.

Чистий четвер - цього дня очищають тіло. Митися прийнято на світанку. Часто в цей день дівчата підстригають волосся, щоб воно краще росло. У четвер можна братися за випікання пасок і фарбування яєць.

Великий четвер вважається днем ​​оновлення і наділяється особливою силою. У глави сім'ї - дуже відповідальна місія - до світанку потрібно рахувати гроші і переглядати знаряддя праці і техніку, щоб весь рік бути в прибутку і мати справне господарство. Весь ранок дорослі члени сім'ї повинні займатися потроху кожен звичною справою, щоб весь рік мати можливість працювати і бажання займатися такими справами.

Страсна п'ятниця - найсуворіший день тижня. У цей день потрібно повністю відмовитися від їжі. Слід уникати і веселощів. У народі кажуть: хто в Страсну п'ятницю сміється, той весь рік буде плакати.

У суботу починаються приготування до Великодня - жінки готують частування, а чоловіки - великодні кошики на вечірню службу.

Церковні обряди в Страсний тиждень.

Під час утрені, протягом трьох перших днів Страсного Тижня, Церква прославляє Христа тропарем: «Ось Жених приходить опівночі, і блажен раб, якого він знайде невсипущим; недостойний же той, який застане лінивим. Дивись, отже, душа моя, сну не піддавайся, щоб не віддано тебе смерті, не за царством не зачинено, але опам'ятайся і заклич: Свят, свят, свят єси, Боже! Богородиці ради помилуй нас».

У понеділок Страсного Тижня згадуємо старозавітного патріарха Йосипа, який є прообразом Христа. Євангельське читання говорить нам притчу про смоковницю, тим самим пропонує нам замислитися над нашим життям, який плід приносимо ми: хороший чи поганий.

У Великий Вівторок Церква до роздумів на богослужіннях пропонує притчу Спасителя про Його Друге пришестя, притчу про десять дів і про таланти.

У Велику Середу згадують, коли Юда зрадив Христа. У цей день так само Церква згадує жінку, яка омила ноги Спасителя миром.

У четвер Страсного Тижня церква згадує про Таємну Вечерю, після якої Христос показав Свою смиренність, омивши ноги своїм учням.

Велика П'ятниця. В церкви виносять плащаниці. Літургія Великої Суботи є досить довгою і своєрідною, вона наповнена старозавітними читаннями-пареміями. Це богослужіння символізує звільнення людини від пекла і смерті.

Велика субота закликає віруючих до мовчання і спокою, бо це і є день, коли упокоївся Сам Господь.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Ньютон і його передбачення про кінець світу. На чому вони засновані
Ньютон і його передбачення про кінець світу. На чому вони засновані
Кінець світу прогнозували сотні разів, а в наш час деякі ентузіасти навіть складають розклад цих доленосних по....
Чорна душа: яка схильність до криміналу у різних знаків Зодіаку
Чорна душа: яка схильність до криміналу у різних знаків Зодіаку
Погодьтеся, у всіх нас є низка негативних рис особистості, звичайно ж, поряд із позитивними Наприклад, упертіс....
7 сучасних прикмет, які збуваються, хоч нам це і не завжди подобається
7 сучасних прикмет, які збуваються, хоч нам це і не завжди подобається
Прикмети на щастя - найпоширеніші в світі Це досить очевидно, адже кожен шукає в знаках долі частинку добра і ....
Сперечаються задля суперечки: 4 найскандальніших і упертих знаки Зодіаку
Сперечаються задля суперечки: 4 найскандальніших і упертих знаки Зодіаку
Всяк час, коли ви вступаєте у відносини з кимось, для вас обох природно іноді сперечатися Ми всі дуже унікальн....
Доступные альтернативы AirPods: топ лучших устройств
Доступные альтернативы AirPods: топ лучших устройств
Бездротові навушники AirPods від Apple – багатофункціональні пристрої, які забезпечують користувачам високий р....
більше матеріалів
/-0,25542616844177-/ /-pc-/
Top