Ціни на продукти в районних центрах Київської області на 10-15% вище, ніж вартість тих же товарів у самій столиці. Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
«Колись кияни їздили по районних центрах для того, щоб купити дешевші продукти. Зараз же спостерігається дивна ситуація, коли в районних центрах Київщини продукти навіть дорожче, ніж у самому Києві. Відсотків 10-15 там є транспортна складова», - зазначив експерт.
За його словами, зазвичай у районних центрах є лише один супермаркет, який є мірилом ціни і визначає цінову політику в усьому населеному пункті. Причому всі оптові бази області перебувають у Києві або поруч із ним, тому підвезення до віддалених супермаркетів регіону обходиться дорожче, що і визначає рівень цін.
При цьому він додав, що ціни на продукти в Києві нижче рівня передмістя якраз на величину цієї логістики. Місцеві ж сільгоспвиробники, які практично нічого не витрачають на дорогу, все одно орієнтуються на ціни, встановлені в торговій мережі.
Крім того, за даними Пендзіна, у зв'язку з погодними умовами в області сформувалися «локальні» дефіцити на окремі продукти, що пов'язано зі складністю в транспортуванні, тому ціни деякі товари зросли ще більше. Нагадаємо, Національний банк України в черговий раз підвищив облікову ставку до 17% річних. Про це повідомила прес-служба регулятора. Рішення набрало чинності 2 березня 2018 року.