Через 20 років у світі найбільшим попитом будуть користуватися фахівці в галузі гуманітарних наук. Таку думку висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Серйозні фахівці в тому ж Оксфорді або Гарварді кажуть, що держава, яка думає про своє майбутнє, має сьогодні робити акцент не на технарів, а на гуманітарні знання. Це психологія, це філософія, це культура, це мистецтво. Це не може бути замінено", - зазначила експерт.
За її словами, найбільш затребуваним, згідно з останніми дослідженнями, будуть психологи людських відносин. Як пояснила Е.Лібанова, такі фахівці навчатимуть людей працювати в команді і взаємодіяти один з одним, чого не зможе зробити робот.
"Вони кажуть, що вже сьогодні цей процес іде, і вже сьогодні будь-який колектив вимагає психолога, тому що по-іншому цей колектив не може ефективно працювати", - додав демограф. При цьому демограф додала, що Україна зараз переживає 4-ту промислову революцію разом з усім світом, що призведе до суттєвих змін в економіці.
Так, вже зараз навіть в Україні стрімкими темпами розвивається інформатизація, тому вже зараз треба думати, як трансформувати економіку. Причому Е.Лібанова уточнила, що багато популярних нині професії стануть непотрібними вже через 5-10 років.
Так, зокрема, навіть нинішні фахівці в IT-галузі вже не будуть настільки затребувані на ринку праці, як зараз. Нагадаємо, згідно з звіту НБУ, відтік українців до Польщі в найближчі роки, швидше за все, посилиться.
У НБУ також вказати на додатковий ризик активізації міграції, яким є зростання числа українських студентів, які здобувають освіту за кордоном. Згідно з даними Центробанку, в минулому році українці найчастіше залишали країну заради заробітків на території Польщі, Росії, Італії та Чехії.