Подальша торгівля молоком другого ґатунку загрожує Україні втратою підтримки з боку Євросоюзу. Таку думку висловив керівник центру економічно-правового аналізу та досліджень політичних ризиків CLAPRI Михайло Дяденко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"З одного боку, Україна не готова до переходу на новий стандарт, але з іншого - подальша відстрочка імплементації нових стандартів може зіпсувати наші відносини з ЄС", - зазначив експерт. За його словами, рівень імплементації європейських стандартів в Україні на сьогодні складає 14%.
"Це абсолютний провал, який допустив уряд", - підкреслив економіст. Як пояснив Дяденко, в країні переважна кількість молока виробляється на індивідуальних господарствах, де немає ні відповідного обладнання, ні культури безпечного збирання молока-сировини.
При цьому він додав, що уряд хоче захистити виробника, оскільки в Україні сильне аграрне лобі, однак при цьому не прагне захистити споживача, який має право споживати продукцію більш високої якості. Нагадаємо, раніше АСН повідомляла, що з 2018 року уряд планував заборонити селянам здавати молоко на заводи, оскільки воно за своїми мікро-біологічними показниками, не відповідає гігієнічним нормам і є другосортним.
У Мінагропроді селянам порадили об'єднуватися в кооперативи, оскільки з підсобних господарств заводам хотіли заборонити приймати молоко. Однак після нового року відомство відклало набрання цим рішенням чинності на півроку. За даними українських експертів - 75% молока в Україні виробляється на індивідуальних фермерських господарствах.