counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Листопада
Всі новини...

Урізання субсидій. На скільки в 2018 році знизили соцнорми споживання електрики


Переглядів: 5219


Урізання субсидій. На скільки в 2018 році знизили соцнорми споживання електрики

З 1 січня 2018 року в Україні набрали чинності нові норми споживання електричної енергії, на які нараховуються субсидії. Це означає, що всім українцям, які отримують субсидії, вже найближчим часом їх перерахують.

Величина обов'язкової плати при цьому залишається незмінною, однак варто врахувати, що в межах норми в результаті надання субсидії громадянам і пільговикам доведеться витрачати на 20 кВт менше, ніж раніше. Для низки домогосподарств зниження складе майже чверть від норми минулого року. Також з 1 січня 2018 за використану понад норму електроенергію пільговикам доведеться заплатити по 1,67 грн.

Так, норму для житлових приміщень тепер скорочено з 90 до 70 кВт/год, норму для приміщень, які обладнані електроплитами і мають централізоване постачання гарячої води, скоротили з 130 до 110 кВт/год. З 150 до 130 кВт/год зменшили норму для тих приміщень, які обладнані електроплитами і не мають централізованого постачання гарячої води. З 150 до 100 кВт/год - для тих приміщень, в яких немає ні гарячої води, ні газової колонки.

Таким чином, якщо житло оснащене газовою колонкою, то ще місяць тому на одного прописаного мешканця належало 90 кВт + ще 30 кВт на кожного члена сім'ї. Таким чином, сім'я повинна була витратити не більше 210 кВт. У поточному році норму знизили до 70 кВт на одну людину, таким чином, загальна норма для них складе не більше 190 кВт.

Якщо житло не має газової колонки, то на одного прописаного дадуть 100 кВт + ще 30 кВт. Стара норма для сімей, які проживають у такому житлі, - 240 кВт, з поточного місяця вона знизиться до 220 кВт. Все, що сім'я витратить понад цю норму, оплачуватиметься за повною вартістю - по 1,67 грн.

Для мешканців квартири, де встановлена ​​електроплита, соціальна норма на одну прописану людину складе 130 кВт + ще 30 кВт на кожного члена сім'ї. У поточному році субсидіанти або пільговики, які проживають у такому житлі, зможуть користуватися електроенергією в межах 250 кВт, замість 270 кВт, як минулого року.

Очевидно, що новими нормами уряд змушує українців перейти до жорсткої економії, однак навіть вона не рятує сферу комунальних послуг від колапсу. Як зазначив директор Інституту міста Олександр Сергієнко, влада завела ситуацію з тарифами в глухий кут.

Якщо вартість будь-яких комунальних послуг буде і далі підвищуватися, а "пільгові" норми споживання знижуватися, це буде призводити тільки до зростання заборгованості перед постачальниками комунальних послуг.

За його словами, за останні три роки, коли спостерігалося стрімке зростання тарифів, рівень платежів з боку населення вперше опустився нижче 90% і склав всього 83%. Сьогодні сукупний борг населення за комунальні послуги вже досяг рекордних 30,6 млрд грн (дані на листопад 2017 року).

Водночас, згідно з даними Держстату, середній розмір субсидій у листопаді 2017 зменшився на 51,1% до 540,3 грн у порівнянні з відповідним періодом 2016 року. І зниження соціальних норм споживання електроенергії лише посилить нинішнє й тяжке становище комунальної сфери в Україні.

соціальні норми споживання електроенергії, субсидії, пільги на послуги ЖКГ, комуналка, уріжуть нормативи споживання електроенергії, нові норми споживання електричної енергії, газова колонка, квартира з електроплитою

 

 

 

 

Марія Мамаева

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
1 грудня приказка про те, що щастя любові в дії, як ніколи актуальна Відносини завтра поставлені під сумнів ли....
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Коли день не вдається з самого ранку, іноді винні ми самі, так як ще ввечері притягли в своє життя негатив Вия....
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина» —....
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Астрологія – це ціла наука, яка визначає особистість людини, її характер і особливі риси Але мало кому відомий....
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Ці люди більш схильні залишатися вдома і дивитися на екран телевізора або комп'ютера, а не тусити з друзями Їм....
більше матеріалів
/-0,29680800437927-/ /-pc-/
Top