counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Жовтня
Всі новини...

Пенсії військовим. Що вимагають ветерани від Кабінету міністрів

Пенсії військовим. Що вимагають ветерани від Кабінету міністрів

11 січня під Кабінетом міністрів і особисто прем'єр-міністра Володимира Гройсмана перерахувати їм виплати. Цього разу відставники були налаштовані досить рішуче. Кажуть, свої вимоги передали чиновникам напередодні і чекають відповіді, а також сподіваються, що питання обговорять на засіданні уряду, яке якраз проходило в цей час.

Однак, принаймні, в відкритій для преси частині засідання уряду тема виплат військовим і відставникам не піднімалася. Як тільки з'явилася перша інформація про те, що виплати військовим пенсіонерам осучаснювати будуть через рік (в 2019-му), чиновники відразу ж запротестували, заявляючи, що ця інформація - відверта брехня.

Кабінет міністрів України заявив, що ще 13 грудня 2017 року направив до Ради національної безпеки і оборони законопроект про підвищення пенсій військовим.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман тоді пообіцяв, що пенсії військовим планується підвищити з 1 січня 2018 року. Зміни повинні були торкнутися 550 тисяч осіб, яким би підвищили оплату мінімум на 1,5 тис. грн. Гройсман також додав, що Кабмін пропонує створити автоматичну індексацію пенсій і розмежувати "бойові" і "звичайні" пенсії. "Бойові повинні бути вищими, ніж звичайні пенсій військовослужбовців", - заявив тоді прем'єр. Що конкретно це означає прем'єр не став вдаватися в подробиці.

Вже на початку січня 2018 року віце-прем'єр Павло Розенко заявив, що президент особисто доручив уряду зайнятися реформуванням пенсійної системи для військовослужбовців.

"Це питання на сьогоднішній день дуже гостро стоїть, адже це категорії людей, яким вже 5-7 років пенсії не перераховувалися. У них своя окрема система пенсійного забезпечення. Тому уряд зробив відповідний проект закону і передав його на розгляд до Ради з національної безпеки і обороні України. І там передбачено зростання або осучаснення пенсій військовим пенсіонерам з 1 січня 2018 року», - заявив Павло Розенко.

У той же час віце-прем'єр зробив ще одну досить розмиту ремарку: "Якби це твердження і не відбулося, ми все одно підвищимо пенсії і саме з 1 січня 2018 року. І саме для військових пенсіонерів. Зараз це питання знаходиться в компетенції ВР і РНБО - чекаємо від них рішень".

У той же час в уряді замовчують одну дуже неприємну, але важливу деталь. У бюджеті-2018 суму на підвищення пенсій військовим не передбачили. З огляду на те, що в Україні військових пенсіонерів близько 550 тисяч, а підвищать їм виплати мінімум на 1,5 тисячі гривень, виходить на ці потреби необхідно мінімум 825 мільйонів гривень додаткових щомісячних витрат і майже 10 мільярдів - на рік.

Військовослужбовців ЗСУ, співробітників МВС, СБУ та інших силовиків, що вийшли на пенсію годують казками про перерахунок пенсій ще довше, ніж вчителів - з 2008 року їх пенсії не індексувалися. Природно, що ця новина від Гройсмана військовими пенсіонерами була сприйнята з великим піднесенням. Не менш зрозуміло і їх розчарування новиною про те, що їх будуть "осучаснювати" не так як інших пенсіонерів.

Військові пенсіонери вийшли на акції протесту в Києві, Маріуполі, Львові, Рівному та інших містах. Однак центральні ЗМІ в тему "заглиблюються" неохоче, лише дослівно ретранслюють чергові обіцянки чиновників не намагаючись їх оцінити або хоча б осмислити.

Все частіше, в тому числі і в коментарях під статтями на тему пенсій військових на нашому сайті звучать фрази в дусі "нахлібники, сиділи на гражданці, в кабінетах, тилові, від'їлися, ось краще вибивати виплати для тих, хто на фронті" - це несправедливі зауваження. Перш за все тому, що багато хто з військових, які несуть службу зараз, вже знаходяться за кілька років від пенсії, багато хто вийшов на неї по інвалідності. Рано чи пізно вона торкнеться всіх військових в Україні.

Військовий експерт і народний депутат Дмитро Тимчук свого часу написав у соцмережі, що коли екс-командир частини отримує пенсію меншу, ніж його колишній підлеглий цивільний на пересічній посаді - це маячня.

На переконання Тимчука, в плутанині з перерахунком пенсій військовим винне Мінсоцполітики і особисто його голова А.Рева. Мовляв, останній обіцяв надати в ВР законопроект по військовим пенсіонерам спочатку в вересні, потім - до 1 листопада, потім - до кінця року, але в підсумку в Раду документ так і не потрапив.

"... В Раду законопроект так і не подали. Замість цього Мінсоцполітики вдарилося в відверту брехню. Так, депутатам пан Рева раптом почав розповідати, що спочатку законопроект повинна розглянути РНБО. Але до РНБО даний документ відношення не має, за моєю інформацією , ніхто цей документ в РНБО на даний момент також не подавав. Я бачу тільки одне пояснення: Мінсоцполітики проігнорувало всі напрацювання робочої групи при Кабміні і "намалювало" такий документ, що його соромно показати, а тепер думає, як би його під шумок пропхати через парламент. Не вийде", - гнівно заявив Тимчук.

Ще більше підливає масла в вогонь і той факт, що за поки не підтвердженими даними Мінсоцполітики планує до 2030 року підвищити пенсійний вік військових до 50 років (зараз 45,5), а термін вислуги - до 30 років (зараз - 23,5). Складно уявити армію що складається наполовину з літніх людей, чи не так?

Військові пенсіонери висунули ультиматум

Схоже, терпіння військових пенсіонерів закінчується. Понад три роки вони намагалися домовитися з чиновниками з питання збільшення посадових окладів і окладів за військове звання при зменшенні питомої ваги надбавок, підвищень, премій і нагород в структурі грошового забезпечення та приведення його у відповідність з фізичними та моральними витратами військовослужбовців.

Коли 30 серпня 2017 року Кабінет міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військових, особ рядового складу і начальства і інших осіб» у військових пенсіонерів з'явилася надія на те, що результати праці державних службовців, військовослужбовців та інших чиновників структур сектора безпеки і оборони нарешті почнуть оцінювати за однаковим принципом, на однаковій основі і умовах з використанням коефіцієнтів, обґрунтованих умовами, в яких вони виконує якусь певну свої службові обов'язки, йдеться в їх зверненні до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Військове співтовариство очікувало, що безлад в системі грошового забезпечення військовослужбовців буде подолано і безпосередньо вплине на пенсійне забезпечення відставників. Однак, прийняте без достатньої правової та фінансового обґрунтування, вивчення і детального аналізу соціальних наслідків та ризиків рішення стосується перенесення вступу в силу постанови №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» на 1 січня 2019 року нівелює плоди трирічної спільної роботи органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

Військові пенсіонери назвали таке нововведення «азаровщиною» - спробою ручного управління одним з видів забезпечення військ, суб'єктивізм і несправедливість при визначенні та виплаті грошового забезпечення військовослужбовців.

Крім того на початку року представникам структур сектора безпеки і оборони кулуарно, без дотримання будь-яких вимог регламенту діяльності органів виконавчої влади, були передані для вивчення та опрацювання давно анонсовані таємно розроблені Міністерством соціальної політики України «реформаторські» зміни системи пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, стверджують пенсіонери.

Суть змін полягає в спробі замінити просту і прозору систему обчислення та перерахунку раніше призначених пенсій залежно від розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, на багатоскладову формулу залежності від середньої заробітної плати і індексу споживчих цін. При цьому специфіку виконання службових обов'язків, фізичні і психічні навантаження, ризики для життя і наслідки для здоров'я до уваги не беруться.

"Мотиви необхідності внесення таких змін неодноразово названі міністром соціальної політики Ревою, свідчать про відсутність професіоналізму у «батьків» цієї реформи, нездатності об'єктивно проаналізувати реальний стан пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби, недоліки в його системі і оцінити соціальні наслідки можливих рішень, або про цілеспрямовану спробу стати на заваді національній безпеці і обороні воюючою країни", - заявляють відставні військові.

Рішень же щодо врегулювання проблеми з пенсійним забезпеченням пенсіонерів органів внутрішніх справ взагалі не пропонується. За всієї риторикою проглядається лише один мотив - таким способом Мінсоцполітики пропонує заощадити бюджетні кошти на військових. Перенесення ж вступу в силу постанови від 30 серпня 2017 року №704 будь-якої економії або додаткового навантаження на державний бюджет України в 2018 році не містить, запевняють пенсіонери.

Вони запевняють - ретельно проаналізували чинне законодавство і дійшли висновку, що нині використовується система призначення, обчислення, виплат і перерахунків раніше призначених пенсій, в залежності від зміни розмірів грошового забезпечення, приведення їх у відповідність з розмірами прожиткового мінімуму і ціновій політиці держави, не вимагає кардинальних змін.

А вищезгадані рішення Кабміну мають демотивувальний, деморалізуючий і дестабілізуючий характер, підштовхують військовослужбовців і службовців інших структур сектору безпеки і оборони до дострокового розриву контрактів, масового звільнення з військової служби. За нинішньої укомплектованості військових частин і підрозділів, в тому числі, що виконують бойові завдання, це - пряма загроза національній безпеці і обороні.

"Ми переконані в тому, що професійну відповідальність за ситуацію, яка склалася в сфері грошового забезпечення військових і пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби несе особисто міністр соціальної політики України Андрій Рева", - заявляють військові пенсіонери.

Виходячи із зазначеного ми вимагаємо:

1. Невідкладно скасувати постанову Кабінету міністрів від 27 грудня 2017 року №1052 «Про внесення змін до пункту 10 постанови Кабінету міністрів від 30 серпня 2017 року №704 та з 1 січня 2018 року здійснити перерахунок раніше призначених пенсій особам звільненим з військової служби та деяких інших особам, на умовах чинного Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» - №2262 -ХІІ та інших чинних нормативно-правових актів.

2. Здійснити перерахунок раніше призначених пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ з 1 січня 2016 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та інших нормативно-правових актів.

3. Зобов'язати керівників центральних органів виконавчої влади сектора безпеки і оборони невідкладно розробити і затвердити накази про порядок виплат грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і керівного складу, визначення посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплат, нагород, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

4. Зупинити приховану від захисників України і українського суспільства розробку законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

5. За несвоєчасне виконання приписів чинного законодавства, що стосуються перерахунку раніше призначених пенсій, що стало причиною негативних суспільних наслідків внести подання на звільнення міністра соціальної політики Андрія Реви з посади.

6. У зв'язку з тим, що країна перебуває в стані війни, встановити морально справедливі, економічно виважені і фінансово обґрунтовані співвідношення розмірів грошового забезпечення заробітної плати та пенсій у всіх сферах державної служби та галузях реального сектора виробництва.

7. Прискорити роботу по створенню Міністерства України у справах ветеранів.

(Оригінал документу)

пенсії військовим, перерахунок пенсій, протест, вимоги, коли перерахують пенсії військовим, коли піднімуть пенсії військовим

пенсії військовим, перерахунок пенсій, протест, вимоги, коли перерахують пенсії військовим, коли піднімуть пенсії військовим

пенсії військовим, перерахунок пенсій, протест, вимоги, коли перерахують пенсії військовим, коли піднімуть пенсії військовим

А тим часом ...

Замість резюме і післямови можна навести для прикладу ситуацію, яка до вищеописаної безпосередньо не відноситься, але досить яскраво зображує, яким може бути майбутнє нашої армії через кілька років, якщо Кабмін не почне насправді працювати на підвищення її іміджу. Як виявилося за підсумками вступної кампанії 2017 року "по ряду обставин об'єктивного і суб'єктивного характеру в 2017 році план прийому до окремих вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів виконані не в повному обсязі".

Про це йдеться в наказі Міноборони №678 від 19 грудня 2017 року. Навчатися у вищі військові учбові заклади минулого року вступило всього 4517 учнів. 

пенсії військовим, перерахунок пенсій, протест, вимоги, коли перерахують пенсії військовим, коли піднімуть пенсії військовим

Нагадаємо, раніше АСН розповідала про хвилю обурення, яка почалася в соціальній мережі після того як стало відомо про рішення Кабінету міністрів перенести підвищення пенсій військовим на рік.

Аліна ТітоваНовини партнерів
Загрузка...Інші важливі новини і публікації
Бренд H&M випустив бюджетний аналог весільної сукні Кейт Міддлтон
Бренд H&M випустив бюджетний аналог весільної сукні Кейт Міддлтон
Бренд H&M випустив дешевий аналог весільної сукні Кейт Міддлтон від Alexander McQueen Тепер кожна наречена....
Розлучитися або залишитися? Найточніший любовний гороскоп на 19 жовтня
Розлучитися або залишитися? Найточніший любовний гороскоп на 19 жовтня
Навряд чи 19 жовтня вас буде супроводжувати романтичний настрій – зірки схиляють не витати в хмарах, а твердо ....
Кароль поставила перед шанувальниками важливе завдання до грудня
Кароль поставила перед шанувальниками важливе завдання до грудня
Тіна Кароль знову порадувала шанувальників чарівним романтичним образом Знімок з'явився на фан-сторінці співач....
Час збирати каміння і закінчувати розпочате: найточніший гороскоп на 19 жовтня
Час збирати каміння і закінчувати розпочате: найточніший гороскоп на 19 жовтня
19 жовтня зірки гороскопу обіцяють надати вам всі можливості для того, щоб ефективно і плідно попрацювати і пі....
Помер соліст групи Ненсі і син її засновника Сергій Бондаренко
Помер соліст групи "Ненсі" і син її засновника Сергій Бондаренко
Сегодня, 18 октября, ушел из жизни один из солистов группы "Нэнси" Сергей Бондаренко О горе сообщил в соцсети ....
більше матеріалів
/-0,25914406776428-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top