Вчені наполягають, що і в Україні, і за її межами кількість загиблих у Голодоморі була в рази більше, ніж вказують офіційні джерела в нашій країні. Про це заявив президент Фонду Голодомору-геноциду (Чикаго, США) Микола Кочерга, передає кореспондент АСН.
"Ми повинні встановити правду: скільки було замордовано Голодомором українців в 32-33 роках. Ми не розуміємо, чому ще досі відбувається якась полеміка на цю тему. Адже треба встановити правду про те, скільки українців було знищено. Але, на жаль, чомусь самі українці не можуть дійти згоди і порахувати кількість жертв страшного терору ", - заявив він.
У свою чергу, Олеся Стасюк, гендиректор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», додала, що держава на цьому етапі підтримує ідею розслідування реальної демографічної складової Голодомору 32-33 років.
"Оскільки ми бачимо наміри низки наукових діячів, які хочуть законсервувати цифру жертв у кількості 3,9 млн. Саме тому ще два роки тому за участю КНУ ім. Тараса Шевченка була проведена перша конференція всіх, хто займається розслідуванням цієї теми. Була прийнята резолюція, згідно з якою рекомендується визнати кількість жертв Голодомору: 7 млн в Україні і 3 млн - за її межами на Кубані і Поволжі. Однак демографи і окремі науковці не просто проігнорували ці рекомендації. Вони продовжують згадувати цифру в 3,9 млн жертв від Голодмору ", - зазначила вона.
За словами Стасюк таке умисне зменшення кількості жертв пов'язане з багатьма фактами. Починаючи з заборони офіційно реєструвати загиблих, закінчуючи тим, що інформація про Голодомор багато років була під забороною і фальсифікувалася радянською владою.
При цьому Володимир Сергійчук, професор КНУ ім. Шевченка, нагадав, що ще місяць тому демографи України знову озвучили цифру в 3,9 млн жертв Голодомору.
"Однак ми не можемо погодитися з такою цифрою. Демографи ґрунтуються у своїх висновках на двох переписах населення. Але ми неодноразово доводили, що ці переписи були сфальсифіковані. Тому заявляти про кількість жертв на підставі цих документів не можна", - додав історик.
Гендиректор Національного музею та історики запевнили, що робота над тим, щоб донести правду про кількість жертв Голодомору, триватиме.