Рік, що минає, для українського парламенту пройшов під знаком законодавчого спаму і законодавчого хаосу, які тільки гальмують роботу Верховної Ради і заважають ухвалювати актуальні закони. Таку думку висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Проблема перша парламенту - це проблема законодавчого спаму. Так, у парламенті за три роки роботи зареєстровано понад 10 тисяч законодавчих актів - проектів законів, проектів постанов", - зазначив експерт. За його словами, законодавчий спам гальмує і позбавляє логіки законодавчу роботу парламенту. Так, законами стають тільки 12% законодавчих актів, які продукують народні депутати.
Створення і реєстрація зайвих документів стала "хронічною хворобою" парламенту, позбавиться якої в найближчі роки не вдасться. "Друга проблема, ключова, - це проблема законодавчого хаосу. Парламент швидше працює в форматі протягування законопроектів, ніж у форматі стратегічного планування", - додав голова КВУ.
Так, на його думку, коаліційна угода не виконує своїх функцій, і ніякого планування в парламентській роботі не відбувається. Навіть погоджувальна рада проходить у форматі, що на 80% складається з політичних заяв, а не узгодження і планування роботи. При цьому він додав, що в цілому восьме скликання Верховної Ради довело, що вона здатна ухвлювати закони.
Так, якщо в 2015-2016 роках тема дострокових парламентських виборів досить активно обговорювалася, то в 2017 році вона зникла з порядку денного української політики. Всього протягом року, за оцінкою КВУ, парламент ухвалив близько 160 законів, що відповідає показникам попередніх двох років.
Крім того, Кошель нагадав, що були ухвалені такі важливі закони, які торкнулися медичної, освітньої та пенсійної реформ. Нагадаємо, як повідомляла АСН, 19 грудня Верховна Рада 8 разів намагалася ухвалити хоча б за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників побутовим споживачам природного газу», але так і провалила голосування.