За спробу позбавити депутатської недоторканності яйцями активістів Автомайдану викликали на допит. Сьогодні вони, прихопивши з собою набої – курячі яйця, прийшли до Міністерства внутрішніх справ, де мають відповідати фігуранти «яєчного інциденту» Сергій Хаджинов, Олег Пушак та Богдан Мельник.
«Є підписані та вислані підозри поштою щодо звинувачення наших трьох активістів у вчиненні злочину, що передбачений статтею 346 Кримінального кодексу, а саме умисне заподіяння тілесних ушкоджень, побої або інші насильницькі дії стосовно державного діяча, тобто народного депутата, та пов’язані зі здійсненням ним державної функції, - пояснює адвокат Автомайдану Роман Маселко. - За цей злочин передбачено від чотирьох до семи років позбавлення волі».
«Ми встановили, що це стосується інциденту в липні під Верховною Радою, коли ВР розглядала подання Генеральної прокуратури про зняття з п’ятьох депутатів депутатської недоторканності, - продовжує Маселко. - Тоді був масовий мітинг з вимогою до депутатів виконати їхню функцію, обіцянки про те, що корупціонери будуть покарані. Під час діалогу з активістами Олег Барна дозволив собі говорити: «Закрийте рота, ви – не мої виборці», - після чого до нього були застосовані яйця».
На думку активістів, яйця – це класичний міжнародний загальновизнаний спосіб висловлення свого протесту, незадоволення діями політиків, що застосовується по всьому світу. «Нещодавно закидали Трампа, Земана. І це ніколи не визнається злочином. Єдиний випадок, що пам’ятаємо як злочин, це коли в Януковича кинули яйце. Тоді студента затримали і намагалися звинуватити, але й тоді його жодним чином не засудили і не покарали», - говорять вони.
«З правової точки зору, це є абсолютною нісенітницею, більше того, це є злочин, але з боку правоохоронних органів, - переконаний адвокат. - Вони знають усю фабулу, маючи відео, бачили, що жодного насильства не було застосовано. Сирі яйця не завдають жодної шкоди. І такі дії можуть кваліфікуватись максимум як дрібне хуліганство, за що передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. І це не хуліганство, бо не було мотивів зневаги до суспільних правил. Це була вимога до ВР».
«І дуже важливий момент, це було в липні, а реанімували справу власне після поїздки до генпрокурора. Ми знаємо, що деякі злочини, зокрема резонансні щодо Майдану, розслідуються чотири роки. А тут дуже оперативно вийшло. Тому ми чітко це пов’язуємо з поїздкою до Луценка та спробою натиснути на активістів», - говорить Роман.