counter

МВФ відновить діалог з Україною тільки через півроку


Переглядів: 64


МВФ відновить діалог з Україною тільки через півроку

Прийнятий Державний бюджет на 2018 рік став "останньою краплею", що переповнила чашу терпіння Міжнародного валютного фонду (МВФ), який відновить переговори з українською владою лише через півроку. Таку думку висловив глава Комітету економістів України Андрій Новак на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Державний бюджет на 2018 рік став останньою краплею для того, щоб МВФ відклав переговори з Україною, і такі переговори будуть, в кращому випадку, в кінці першого кварталу наступного року, а, можливо, тільки в середині 2018 року", - зазначив експерт.

За його словами, ще на початку поточного року МВФ надав Україні 11 "маяків" для отримання чергового траншу, з яких уряд виконав лише один – пенсійну реформу, і то, лише умовно, оскільки діє, як і раніше, однорівнева пенсійна система.

При цьому він додав, що ці 11 пунктів МВФ скоротив до 4-5, залишивши створення антикорупційного суду, земельну реформу, закон про приватизацію і поліпшення системи державного управління. Однак навіть за ним нічого так і не було зроблено, а в плані боротьби з корупцією влада навіть зробила два кроки назад, допустивши конфлікт між НАБУ і ГПУ.

Проте, відсутність кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні не впливає на курс гривні і приплив інвестицій, вважає інший експерт – Віктор Скаршевський: "Нема причинно-наслідкових зв'язків між МВФ і девальвацією, тому що кредити МВФ можуть лише призупинити девальвацію – на тиждень-другий, але не запобігти, тому що девальвація в Україні відбувається абсолютно з інших причин", - зазначив експерт.

За його словами, головна причина, яка призводить до знецінення національної валюти в Україні, є погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури, від якої залежить економіка країни. Так, Україна експортує сировину, імпортуючи готову продукцію, перш за все, споживчі товари.

Крім того, негативно позначаються непродумані дії уряду, відсутність економічної стратегії і бачення, що буде з економікою країни через 10-15 років.

"При такій структурі економіки України просто запрограмована на регулярні кризи", - підкреслив В. Скаршевський. Так, в 2014-2015 роках країна отримала 12,5 млрд доларів кредиту від МВФ, тоді як курс девальвував в три рази.

При цьому економіст додав, що теза уряду про те, що відсутність співпраці з МВФ негативно позначиться на поведінці інвесторів щодо України помилкова, оскільки, для потенційних інвесторів важливо стан економіки. Так, 7-8 років тому, при відсутності співпраці зі структурою, прямі іноземні інвестиції в Україну становили 7-10 млрд доларів на рік.

Марія Мамаева

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,44735598564148-/ /-pc-/
Top