counter

«Укртелеком» повертається державі. Апеляційний суд поставив крапку у справі, але чи добре це


Переглядів: 169


«Укртелеком» повертається державі. Апеляційний суд поставив крапку у справі, але чи добре це

Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції про розірвання договору купівлі-продажу акцій «Укртелекому» і тепер Фонд держмайна повинен вживати заходів щодо повернення пакета акцій у державну власність. Про це 12 грудня повідомила прес-служба ФДМУ.

Рішення суду ухвалено також сьогодні - залишити без змін рішення Господарського суду м. Києва від 19.10.2017 у справі про розірвання договору купівлі-продажу акцій ВАТ «Укртелеком», а апеляційну скаргу ТОВ «ЕСУ» - без задоволення.

Тепер «Державний експортно-імпортний банк України» спише з рахунку ТОВ «ЕСУ» пакет акцій ВАТ «Укртелеком» в рахунок держави. Також з «ЕСУ» на користь державного бюджету стягнуть пеню в розмірі 81,9 мільйона доларів і ще 243,2 тис. - судових зборів.

Фонд державного майна судився за "Укртелеком" через невиконання покупцем - ТОВ «ЕСУ» - умов, передбачених договором купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком» і концепцією подальшого розвитку «Укртелекому». Так перевірка ФДМУ показала, що «ЕСУ» не виконала інвестиційний план, який передбачав внесення протягом 5 років інвестицій в сумі не менше 450 млн доларів. «Укртелеком» також не виконав умову договору, що передбачає передачу телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави.

Це добре чи погано? Історія продажу «Укртелекому»

Незважаючи на позірну позитивність новини багато критиків вказують на той факт, що сума стягнутих компенсацій непорівнянна з втратами, яких зазнала держава від самого початку продажу компанії. Нагадаємо, в 2011 році на приватизаційному конкурсі було продано 92,791% статутного капіталу ВАТ «Укртелеком» за 10,6 млрд грн.

На компанію тоді претендували такі міжнародні гіганти, як Deutsche Telekom, Orange, VimpelCom і Nortelecom. Приблизна сума, яку зарубіжні покупці готові були викласти за «Укртелеком», - близько 1 мільярда доларів (тодішній курс - 7 гривень за 1 долар).

Але нікому невідома компанія ТОВ "ЕСУ" - дочірня австрійського концерну EPIC "відвалила" за "Укртелеком" відразу 10,6 мільярда гривень. Тобто - на 3,6 млрд грн більше від очікуваного. Природно, її пропозиція виявилася поза конкуренцією і конкурс вона виграла, тільки ось розрахувалася з державою за компанію з її ж кишені - покупку так званого "австрійського" інвестора частково профінансували два українських держбанки.

За кілька тижнів до переказу на рахунок Фонду держмайна другого траншу за "Укртелеком" ЕСУ випустила облігації на суму близько 4 млрд грн, які викупили Ощадбанк і Укрексімбанк. У 2013 році EPIC продає "ЕСУ" компанії СКМ Ріната Ахметова. Далі СКМ заявляє, що не може викупити облігації у держбанків у повному обсязі. У 2015 році їй лише відстрочили погашення цього боргу. І термін закінчується через два тижні.

Цієї осені генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що "Укртелеком" забрали у держави практично безкоштовно. "Укртелеком" був приватизований кіпрською компанією фактично безкоштовно. Під заставу телекомунікаційної компанії був узятий кредит в одному з державних банків України. Пізніше гроші вивели на цю ж кіпрську компанію", - заявив Луценко. Тоді генпрокурор говорив, що як тільки Кіпр повідомить, хто бенефіціар цієї офшорної компанії, цією людиною обов'язково займеться Генпрокуратура. Однак до цього часу жодної нової інформації у цій справі не було.

Також 11 квітня Печерський суд задовольнив клопотання слідчого ГПУ Ігоря Гришина про арешт майна ЕСУ. Втім, у СКМ тоді заявили, що заарештовані акції були продані раніше. Також у компанії раніше заявляли про готовність захищати своє право власності в судовому порядку.

А що взагалі повертати?

Протягом останніх чотирьох років компанія, незважаючи на свою монополію, заробляє буквально копійки. Операційний прибуток за перше півріччя 2017 - 634 млн грн, а чистий прибуток - 355 млн грн. Раніше основним прибутком компанії була абонплата за послуги місцевого стаціонарного зв'язку. Однак, чим більше розвивається мобільний зв'язок, тим більше у збитку зв'язок стаціонарний.

Тут би компанії схаменутися і почати вкладати, наприклад, у розвиток інтернет-послуг. Але, схоже, і тут "Укртелеком" безнадійно відстає від конкурентів - дрібних, але завдяки цьому більш мобільних і таких, що відповідають запитам клієнтів місцевих компаній. З року в рік і ці доходи падають - причому на десятки мільйонів гривень.

Іншими словами, компанія настільки застаріла і відстає від прогресу, що після повернення в держвласність на ній можна заробляти хіба що здаючи на металобрухт сотні тисяч кілометрів телефонних дротів і кабелів. Якщо, звичайно, "Укртелеком" не спробувати знову продати. Але поки в країні війна, очікувати надприбутків і в цьому випадку - наївно.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,34311985969543-/ /-pc-/
Top