counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Листопада
Всі новини...

Будемо хворіти і труїтися: система захисту споживачів в Україні не працює - Рахункова Палата


Переглядів: 47


Будемо хворіти і труїтися: система захисту споживачів в Україні не працює - Рахункова Палата

Рахункова палата, після аудиту ефективності використання державних грошей, які повинні були піти на забезпечення безпеки харчових продуктів і захист споживачів, підсумувала, що Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, утворена в результаті оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, хоча і намагається виконувати свої функції, проте "залишається один на один зі складним станом епізоотичної, санітарно-епідемічної та фітосанітарної ситуацією в країні".

Іншими словами, чиновники з Рахункової палати, напевно, хотіли сказати, що більше жоден орган державної влади не цікавиться тим, чим харчуються рядові українці і чи не загрожує це їхньому здоров'ю. Зауважимо, ніяких позитивних зрушень не відбулося в цьому напрямі навіть після масових смертельних отруєнь підробленою горілкою. А також після епідемії ботулізму, що забрала життя вісьмох людей цього літа.

Стан санітарно-епідеміологічного благополуччя є недостатнім для досягнення задовільних показників здоров'я населення країни, йдеться в резюме Рахункової палати України, розміщеному на сайті відомства. Водночас на сайті відсутній сам звіт з цього аудиту.

Через ризики погіршення епізоотичної ситуації та недотримання вимог безпеки харчових продуктів тваринного походження зростають і ризики поширення захворювань серед населення, говорить Рахункова палата. Все тому, що зростає небезпека вживання в їжу неякісних продуктів, а також зараження хворобами, які переносять тварини.

Ніхто не контролює ГМО

Складними залишаються фітосанітарний стан території України та стан здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин (при створенні, дослідженні і практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритих системах) на підприємствах, в установах і організаціях агропромислового комплексу, незалежно від їх підпорядкованості та форм власності. Також у Рахункової палати викликає заклопотаність і щорічне зростання цін на продукти харчування.

Зекономлені кошти незначні, порівняно з ризиками

Як виявилося, скорочення апарату Держспоживслужби і її так звану "оптимізацію" з економії коштів не можна порівняти з витратами на подолання небезпечних наслідків бездіяльності служби. Наприклад, на ліквідацію наслідків епідемії ботулізму держава витратила значні кошти, а комерційні структури зазнали величезних втрат через зменшення попиту на рибу. Також смерті людей від заражень небезпечною хворобою значно підвищують градус соціальної напруженості в країні, говорить РП.

Результати аудиту Держспоживслужби за 2016-2017 роки показали, що та здійснювала лише окремі заходи, спрямовані на виконання власних повноважень, зокрема і в питаннях лібералізації торгівлі з ЄС. Недостатня ефективність державного управління сталася через:

- відсутність сформованої державної політики в цій сфері,

- тривале внесення змін до чинного законодавства та ухвалення підзаконних актів,

- відсутність поетапного і обґрунтованого наділення Служби відповідними повноваженнями.

У своєму рішенні Рахункова палата зазначила, що для повноцінного і нормального функціонування Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів потрібна істотна законодавча допомога парламенту.

Подальше зволікання із законодавчим врегулюванням питань у сфері повноважень Держспоживслужби  призведе до деградації органу і як наслідок - ускладнення епізоотичної, санітарно-епідемічної та фітосанітарної ситуації в країні. Також даремно будуть витрачається кошти державного бюджету на потреби служби, констатували в РП.

Аліна Тітова

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
1 грудня приказка про те, що щастя любові в дії, як ніколи актуальна Відносини завтра поставлені під сумнів ли....
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Коли день не вдається з самого ранку, іноді винні ми самі, так як ще ввечері притягли в своє життя негатив Вия....
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась люд....
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Астрологія – це ціла наука, яка визначає особистість людини, її характер і особливі риси Але мало к....
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Ці люди більш схильні залишатися вдома і дивитися на екран телевізора або комп'ютера, а не тусити з друзями Їм....
більше матеріалів
/-0,23969912528992-/ /-pc-/
Top