Україна ковзає назад старим шляхом корупції та репресій. Про це на прес-конференції заявив представник Human Rights First Брайан Дулі, передає кореспондент АСН.
«Human Rights First сьогодні, 11 грудня, опублікувала новий звіт про те, як нещодавні напади на активістів, які борються з корупцією в уряді і обмеженнями ЗМІ, загрожують реформам в Україні», - заявив він.
У доповіді викладаються рекомендації для уряду Сполучених Штатів заохочувати більший захист громадянського суспільства України після недавньої хвилі нападів на активістів і установи по боротьбі з корупцією. «На додаток до заяв, які підтримують незалежні антикорупційні інститути України, США повинні публічно і негайно виступати проти судових переслідувань і нападів на активістів у боротьбі з корупцією. Прийшов час, щоб уряд США продемонстрував своїм союзникам в Україні якусь «жорстку любов». Сполучені Штати і Європа не можуть дозволити собі дивитися, як Україна ковзає назад старим шляхом корупції та репресій», - додав Дулі.
У доповіді наголошується, що Україна ще має порвати зі своїм минулим. Крім того, суспільна довіра до державних інституцій залишається небезпечно низькою.
«Олігархи все ще володіють значною владою в країні», - констатував експерт.
При цьому провідні фігури громадянського суспільства піддаються кримінальним переслідуванням, деякі з них зазнали навіть фізичних нападів. «Уряду США слід терміново спонукати українську владу уникати цього шляху репресій», - сказав Дулі.
Сьогоднішній звіт пропонує конкретні рекомендації для США щодо подальшої підтримки прав людини та демократичних інститутів в Україні, зокрема, щоб просувати ідею створення незалежного суду у боротьбі з корупцією. «Подумайте про те, щоб використовувати чинні повноваження для введення заборон на візи і заморожування активів для урядовців і їхніх посіпак, які достовірно пов'язані з актами значної корупції. Публічно закликаємо до скасування законів, спрямованих проти активістів, що борються з корупцією, і за пропоноване нове законодавство... публічно закликаємо також до негайного закриття всіх політично мотивованих справ проти активістів, які ведуть боротьбу з корупцією», - резюмував Дулі.