Підписуйтесь на нас в Facebook
Дякую, я вже з Вами.
counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Грудня
17 Грудня
Всі новини...

Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено

Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено

Внутрішньо переміщеним особам з окупованих Донбасу і Криму доведеться не солодко в 2018 році. Про це в ході круглого столу в Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України заявила координатор БФ «Право на захист» Дарина Толкач, передає кореспондент АСН.

«На сьогодні в Україні вже понад 1,5 млн ВПО... Ці півтора мільйона людей чекають збалансованих та узгоджених кроків влади для розв'язання їхніх проблем», - заявила вона.

За її словами, фонд «Право на захист» провів аналіз проекту Державного бюджету на 2018 рік. «Аналіз законопроекту вже показав, що ситуація з фінансуванням державних програм, які пов'язані з внутрішньо переміщеними особами, не зміниться. Навпаки, в деяких випадках можна спостерігати неістотне, але все-таки зменшення фінансування органів влади, які займаються як проблематикою ВПО, так і окремих бюджетних програм», - зазначила Толкач.

біженці, переміщені особи, донбас, крим, бюджет, будівництво, житло, будинок, будинки, українці, експерти, влада, Кабмін

У свою чергу, правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Шишкіна додала, що в 2018 році в порівнянні з 2017 роком буде зменшено фінансування адресної допомоги ВПО: 3 211 758,6 грн у 2018 році, тоді як у 2017 році ця цифра становила 3 263 665,0 гривень.

При цьому фінансування Пенсійного Фонду залишається незмінним: у 2017 році - 141315405,1 грн, і в 2018 році - 141315405,1 грн. «Тобто не планується розв'язання питання виплат пенсій громадянам, які проживають на непідконтрольній території», - зазначила вона.

Показово, що в проекті бюджету на 2018 рік фінансується програма «Доступне житло» в розмірі 100 млн грн. Це перша позитивна динаміка, яка показує, що держава потихеньку починає думати про розв'язання проблем ВПО. Але залишається обсяг фінансування Держфонду сприяння молодіжному пільговому кредитуванню.

«У 2017 році обсяг фінансування молодіжного кредитування становив 6850,0 тис. грн. А на 2018 рік закладена та ж цифра - 6850,0 грн», - сказала вона.

За оцінками експертів, основними проблемами на 2018 рік залишаться: необхідність адресної допомоги ВПО, забезпечення компенсації за зруйноване житло, розв'язання житлових проблем.

У свою чергу, позафракційний нардеп Сергій Тарута погодився з тим, що житлова проблема - одна з ключових для ВПО. Він нагадав, що на наступний рік передбачається виділення близько 650 млн грн на житло для Нацгвардії, Міністерства оборони, Прикордонної служби. Тобто ця цифра в рази менше, ніж та, що, імовірно, виділяється для ВПО.

При цьому заступник голови Агентства у справах біженців Ноель Калхун висловила надію, що «в результаті бюджет 2018 року буде ухвалено з параметрами, які наблизять ВПО до розв'язання їхніх реальних проблем з перспективою на відновлення Сходу».

біженці, переміщені особи, донбас, крим, бюджет, будівництво, житло, будинок, будинки, українці, експерти, влада, Кабмін

Анна Стешенко

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та TwitterПереглядів: 109

Інші важливі новини і публікації

Ще цікаве
NASA з'ясувало таємницю червоної плями на Юпітері
NASA з'ясувало таємницю червоної плями на Юпітері
Фахівці NASA, які контролюють роботу космічного модуля "Юнона" і детально вивчили структуру Великої червоної п...
Гері Олдман отруївся сигарами на зйомках
Гері Олдман отруївся сигарами на зйомках
Англійський актор Гері Олдман розповів, що на зйомках фільму "Темні часи" про легендарного прем'єр-міністра Ве...
Поруч із Землею пролетить великий астероїд
Поруч із Землею пролетить великий астероїд
Великий астероїд (3200) Phaethon в суботу, 16 грудня, пролетить в кількох мільйонів кілометрів від Землі Про ц...
Екс-зірка Дом-2 Політова могла померти від різкого перепаду тиску
Екс-зірка "Дом-2" Політова могла померти від різкого перепаду тиску
Колишня учасниця "Дому-2" Марія Політова могла померти від різкого перепаду артеріального тиску Про це повідом...
Зоологи зловили найстарішу акулу на планеті
Зоологи зловили найстарішу акулу на планеті
Найстарішій акулі на планеті, яку зловили датські морські зоологи біля берегів Гренландії, приблизно 512 років...
більше матеріалів
/-0,31983304023743-/ /-pc-/
Підписуйтесь на нас в Facebook
Top