counter

Не пити гарячого, сісти: перша допомога при переохолодженні


Переглядів: 73


Не пити гарячого, сісти: перша допомога при переохолодженні

Переохолодження організму трапляється і при плюсовій температурі, але в окремих випадках може призвести до летальних наслідків. Про це повідомив інструктор Центру спеціалізованої підготовки, викладач, сертифікований Європейською радою з реанімації, Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я Олег Картавий на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Переохолодження може настати навіть при температурі 0... +2, тому важливо зберегти тепловий баланс. Переохолодження може бути, коли людина тривалий час перебуває на свіжому повітрі при низькій температурі", - зазначив експерт.

За його словами, треба одягатися не "дуже тепло", щоб не пітніти, а досить комфортно - використовуючи принцип багатошаровості одягу. Дуже важливо захищати шийний відділ - тому що там знаходяться судини, які живлять мозок, також йде велика втрата тепла через голову, що призводить до звуження судин головного мозку.

Це може призвести в холод до непритомності. При цьому він додав, що при переохолодженні людина швидко втомлюється, у неї відбувається ослаблення свідомості. Для того, щоб не допустити втрати свідомості, треба при перших ознаках переохолодження зайти в тепле приміщення - магазин, громадський транспорт, під'їзд житлового будинку тощо, де є люди, здатні надати допомогу. Втрата ж свідомості на вулиці при переохолодженні може коштувати людині життя.

Також  Картавий підкреслив, що для зігріву людину з переохолодженням треба напоїти теплою, але не гарячою рідиною - кава і міцний чай не підходять при переохолодженні. Таку людину також слід посадити, а якщо вона близька до непритомності - укласти на бік.

Після відновлення свідомості потерпілого від переохолодження потрібно відправити додому під контроль родичів, а якщо свідомість тривалий час не відновлюється, слід викликати швидку допомогу. Нагадаємо, 29 листопада, в Києві спостерігалося помітне погіршення погодних умов - йшов мокрий сніг, при цьому температура повітря опустилася до -1. В результаті тротуари і дороги міста перетворилися на ковзанку, що призвело до численних падінь і травмування пішоходів, а також до ажіотажу в травмпунктах столиці.

Марія Мамаева

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,37635016441345-/ /-pc-/
Top