Проект реконструкції та заміни застарілого житлового фонду піднімався в Києві ще двадцять років тому, проте так і не був реалізований, нагадав архітектор Анатолій Фролов на прес-конференції, передає кореспондент АСН.
"Ми вже запізнюємося з реконструкцією — десь на двадцять років. Це питання ставилося в 90-і роки, але тоді трапилася велика афера, коли соціалістична держава, зрозумівши, що не зможе впоратися з ЖКГ і не зможе далі тягнути, просто віддала людям це у власність", — зазначив експерт.
За його словами, створення організацій співвласників багатоквартирних будинків, а також керуючих кампаній продовжує розпочату ще в 90-і роки аферу. При цьому архітектор додав, що, згідно з офіційною статистикою, фонд застарілого житла в Україні становить 75 мільйонів квадратних метрів, в Києві це — 9 млн квадратних метрів.
Нагадаємо, відповідно до закону нові ОСББ повинні тепер за свій рахунок проводити ремонти мереж та ремонти будинків. У той час як це повинні були повсюдно робити ЖЕКи, що стягували в квартплаті за це гроші. Однак ЖЕКи свої обов'язки ігнорували десятки років, через що багато будинків прийшли в занепад. Таким чином люди фактично оплатять ремонти своїх будинків двічі.
Раніше влада Києва заявила про плани знести понад 2,8 млн м² застарілого житла, більшу частину яких займають "хрущовки". Згідно з інформацією Київської міської державної адміністрації, реалізація програми планується до 2025 року. На даний момент в Києві знаходиться близько 3000 старих і застарілих будівель із загальною чисельністю в 211 512 квартир. Практично 90% з них — це п'ятиповерхівки.