Верховна Рада на вечірньому засіданні ухвалила в цілому президентський Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», за що проголосували 280 нардепів, передає кореспондент АСН.
Більшість поправок до другого читання опозиційних нардепів була відхилено, що викликало критику закону фракціями "Самопоміч" та "Батьківщина". Опозиційні депутати занепокоєні тим, що відтепер сільська медицина фінансуватиметься з місцевих бюджетів, а не за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Водночас поправки Комітету з питань охорони здоров'я були враховані.
Голова профільного Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в заключному слові заявила, що Комітет ухвалив рішення підтримати законопроект з урахуванням правок Комітету та в його редакції.
"Якщо гроші, які будуть виділені на сільську медицину, не розкрадуть, то наступного року система охорони здоров'я у сільській місцевості отримає додаткові можливості для розвитку", - додала вона.
Відповідно до пояснювальної записки, Законом визначено, що медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечується, зокрема, такими закладами охорони здоров’я, як: центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти.
Законом передбачено низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки та залучення кваліфікованих медичних та фармацевтичних працівників.
"А саме, шляхом забезпечення таких працівників житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації, створенням сприятливих умов праці, в тому числі розвиненою матеріально-технічною базою для медичного обслуговування", - зазначено в документі.
В законі також передбачено впровадження сучасних комп'ютерних та телекомунікаційних технологій та засобів для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, застосування телемедицини, виписування електронних рецептів; використання дистанційної діагностики.
В тексті закріплюється визначення інструментів телемедицини, до яких відносить телемедичне консультування, телемедичний консиліум, телеметрію, домашнє телеконсультування.
"Для забезпечення роботи телемедицини в закладах охорони здоров’я необхідно забезпечити їх доступом до мережі Інтернет. У зв’язку із цим закон передбачає уповноважити Кабінет Міністрів України вирішити в установленому порядку питання щодо забезпечення доступу закладам охорони здоров’я в сільській місцевості до мережі Інтернет", - говориться в записці.
Реалізація норм Закону щодо створення ефективної системи охорони здоров’я у сільській місцевості потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України на рівні 13 млрд грн, зокрема на:
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» зі змінами та доповненнями передбачено спрямування 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості.