Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я так і не розглянув на своєму засіданні 7 листопада поправки до президентського законопроекту №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості". Як повідомляє кореспондент АСН, це питання стояло на порядку денному першим, проте парламентарії вирішили відкласти його розгляд.
Мовляв, ухвалення рішень щодо 150 поправок, які надійшли до документа до другого читання, займе багато часу, а питань на сьогодні ще чимало.
Аргументи звучать щонайменше дивно, адже комітету в будь-якому випадку доведеться розглядати і сам законопроект, і поправки до нього. Протягом 30 хвилин члени комітету вирішували, чи варто сьогодні починати розглядати ці поправки, чи краще доручити цю справу підкомісії. Потім ще досить довго шукали крайніх, кого можна було б призначити в цю підкомісію. При цьому більшість кандидатів під різними приводами і навіть без них відмовлялися від цієї пропозиції.
З горем навпіл підкомісію таки створили під час засідання. Однак деякі народні обранці зазначили - це марна трата часу. Оскільки навіть після розгляду законопроекту підкомісією члени комітету все одно повинні будуть розглядати їх знову.
З питання сільської медицини комітет вирішив зібратися 8 листопада. Щоправда, голова комітету Ольга Богомолець відразу попередила, що завтра приходити на засідання не збирається. Не підтвердили свою присутність і багато інших членів комітету, тому не виключено, що кворуму в середу не буде.
В цілому засідання комітету було схоже не на робоче засідання з найважливішого питання, а на зустріч друзів. Депутати шуміли, обговорювали сторонні справи, сміялися і хамили один одному. У самій залі засідань стояв такий галас і балаган, що не було чути доповідачів.
«Я не прихильник Міністерства охорони здоров'я, але мені соромно. Якщо ми зараз це все не припинимо, я встану і піду. Якщо вам у цьому приємно брати участь, то мені ні», - здали нарешті нерви у члена комітету, народного депутата Ігоря Шурми.
Після його зауваження депутати таки розпочали розгляд питань. І, полишивши сільську медицину, перейшли до, ймовірно, політично більш вигідного питання про держзакупівлю лікарських засобів і медичних виробів. Ну то й що, що вже в сотий раз, проте можна попіаритись. А селяни нехай поки лікуються припарками і ходять до знахарок?