Дорогий, зручний матрац, ароматичні свічки та стильна зручна лампа для читання - ще не гарантії гармонії у вашій спальні. А зручне ліжко може незажди гарантувати вам спокійний сон. Консультант з феншую Сара Макаллістер впевнена, що без використання стародавнього китайського мистецтва, яке дозволяє накопичити «хорошу енергію» в приміщенні, добре виспатися навряд чи вдасться, повідомляє DailyMail. Для цього достатньо внести кілька простих змін у вашу спалью.
Практики феншуй люди з усього світу все частіше застосовують у своїх будинках, тому що переконалися, що стародавнє мистецтво позитивно впливає на самопочуття та сон. Сара Макаллістер створила навіть своє агентство та допомагає своїм клієнтам перетворити їхнє житло, найважливіше в якому це спальня. Відомий в Британії консультант з феншую зібрала 5 порад, які варто врахувати, щоб більше ніщо не заважало вам спати.
Суцільна і м'яка спинка ліжка
Ліжко без спинки - це не за феншуєм. Її відсутність викликає у людини на підсвідомому рівні занепокоєння.
«Ліжко має виглядати як притулок, а не тимчасове середовище. Вам потрібно гарне м'яке узголів'я, яке буде зручним і безпечним», - зазначила Сара.
Узголів'я не повинно мати наскрізних отворів до стіни. Також варто уникати ґратчастих та металевих спинок для ліжка.
Жодних зарядних пристроїв і телевізорів
На тумбочці не повинно бути радіобудильника або зарядних пристроїв для мобільних телефонів, а також великих металевих предметів. Перевагу варто віддавати натуральним матеріалам, таким як дерево, бавовна, шерсть, шовк і оксамит. Штучні тканини можуть збирати статичну електрику. Телевізори також не бажані в спальні. Однак якщо без них ніяк, то краще, щоб їх можна було закрити в шафі та повністю вимкнути.
Також Сара рекомендує використовувати японські технології благополуччя - від повітряних фільтрів та іонізаторів до магнітних матраців. «Все це допомагає зберегти природну енергію організму, захищену від сучасних стресів», - пояснює вона.
Постійне провітрювання
Деякі люди постійно закривають вікна і покладаються тільки на кондиціонування повітря. Але це невірно.
"У такому випадку кімната наповнюється енергією інь (заспокійливий). Це добре для сну. Але надмірне наповнення кімнати цією енергією, призведе до поганого сну, оскільки в житло немає життєвої сили», - пояснює Макаллістер.
Вона запевняє, що навіть відкривши вікно на декілька хвилин, це істотно поліпшить ваш сон.
Ніяких геометричних візерунків
Консультант радить уникати занадто великої кількості візерунків в спальні, особливо геометричних. Вони є дуже сильним елементом вогню.
«В ідеалі потрібно підібрати правильні кольори саме під конкретну людину. Що стосується візерунків, вони мають бути більш м'якими, наприклад такими, як квіти або ніжні завитки», - зазначила Сара.
Телефон або планшет на ніч не варто дивитися
Штучне або природне синє світло від екранів телефонів або планшетів перешкоджає виробленню мелатоніну в тілі. Саме цей гормон регулює природні біоритми людини.
«Коли ви читаєте вночі на планшеті або телефоні, ваше тіло реагує на синє світло, як на денне, тому організм пручається сну», - зазначила консультант.
Вона радить налаштувати екрани своїх електронних приладів з 19:00 до 7 ранку на жовте світло. Це дозволить вам не відриватися від улюблених пристроїв навіть увечері.