counter

Дороге і дорожчатиме ще більше. Прогноз вартості пального невтішний


Переглядів: 554


Дороге і дорожчатиме ще більше. Прогноз вартості пального невтішний

Станом на 2 листопада середня вартість літра автомобільного палива на вітчизняних заправних станціях вже сягнула 27,29 грн за бензин марки А-95. На деяких АЗС виставили захмарні 32 грн за літр. За літр дизеля в середньому просять 25,07 грн.

У Консалтинговій групі «А-95» пов'язують таке зростання з різким скороченням поставок в Україну бензину марки «А-92» з Білорусі. У жовтні було поставлено лише 4 тис. тонни, а це на 91% менше порівняно із середньомісячним значенням поточного року.

«Різке скорочення постачання від основного постачальника призвело до дефіциту балансу А-92 в обсязі 30-35 тис. т, що становить близько 40% споживання цієї марки. Така нестача буде провокувати зростання цін на моторне пальне», - відзначили в «Консалтинговій групі», повідомляє enkorr.

Також через плановий ремонт на Мозирському НПЗ, який почався 10 вересня та мав закінчитися до кінця жовтня, були на 75% скорочені з Білорусі й поставки бензину марки «А-95». З необхідних на місяць 40 тис. тонн було поставлено в жовтні лише 10 тис. тонн. Ситуація ускладнюється також закриттям на плановий ремонт із 23 жовтня Шебелинського ГПЗ, який триватиме до 10 листопада.

«Брак білоруських поставок разом зі зростанням світових котирувань буде утримувати цінову напругу в Україні протягом всього листопада. У нас була надія на проходження цього періоду зі стабільною ціною, але глибина недопоставок і зростання цін в світі штовхають ціни вгору», - зазначив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

У тому, що ціни на автомобільне паливо швидше за все будуть рости і надалі, впевнений президент Асоціації нафтотрейдерів "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук. З його слів, існує два фактори, які суттєво впливають на ринок палива в Україні. Перший і більш передбачуваний - це ціни зовнішнього ринку на нафтопродукти.

У коментарі АСН експерт уточнив, що за останній місяць на зовнішніх ринках нафтопродукти подорожчали на 50 доларів за тонну, а це десь, додає 1,1-1,2 грн на літрі бензину. Рівень зростання залежить від економіки кожного конкретного підприємства.

Другий фактор, який ще істотніше впливає на вартість бензину на АЗС - це курс гривні. За останні два місяці гривня девальвувала істотно, а зі слів Косянчука, кожні 10 копійок здешевлення гривні, додають 7 копійок у вартості літра палива.

«На жаль, у нас валютна залежність ціни надзвичайно висока, тому що ми купуємо нафтопродукти за долари, а розмитнюємо в євро. Для закупівлі нафтопродуктів долари потрібно купувати якщо не кожен день, то щотижня так точно. А в підсумку за все заплатить кінцевий споживач», - пояснив експерт.

При цьому він нагадав, що в Україну імпортується більш ніж 85% автомобільного палива, а власних ресурсів вистачить для потреб автомобілістів тільки на 5 днів. Косянчук відзначив, що в зв'язку з перерахованими вище факторами є всі передумови, щоб ціна палива на заправках до кінця листопада зросла ще на 1,2 грн за літр. Істотне зростання може статися, коли ресурс торгових мереж, який був закуплений за нижчими цінами, почне заміщатися більш дорогим ресурсом.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогоднішній день подарує Овнам можливість проявити свою енергію та ініціати....
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія приверне увагу особливої людини Будьте відкриті новим ....
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний календар — найкращий помічник на шляху до досягнення цілей Поради астрологів допоможуть вам сьогодні ....
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
На календарі неділя, 3 грудня 2023 року Це буде особливим для багатьох знаків Зодіаку, каже відомий астролог П....
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
більше матеріалів
/-0,31354689598083-/ /-pc-/
Top