counter
Стрічка новин
Вибрати все
28 Жовтня
27 Жовтня
Всі новини...


Дороге і дорожчатиме ще більше. Прогноз вартості пального невтішний


Переглядів: 552


Дороге і дорожчатиме ще більше. Прогноз вартості пального невтішний

Станом на 2 листопада середня вартість літра автомобільного палива на вітчизняних заправних станціях вже сягнула 27,29 грн за бензин марки А-95. На деяких АЗС виставили захмарні 32 грн за літр. За літр дизеля в середньому просять 25,07 грн.

У Консалтинговій групі «А-95» пов'язують таке зростання з різким скороченням поставок в Україну бензину марки «А-92» з Білорусі. У жовтні було поставлено лише 4 тис. тонни, а це на 91% менше порівняно із середньомісячним значенням поточного року.

«Різке скорочення постачання від основного постачальника призвело до дефіциту балансу А-92 в обсязі 30-35 тис. т, що становить близько 40% споживання цієї марки. Така нестача буде провокувати зростання цін на моторне пальне», - відзначили в «Консалтинговій групі», повідомляє enkorr.

Також через плановий ремонт на Мозирському НПЗ, який почався 10 вересня та мав закінчитися до кінця жовтня, були на 75% скорочені з Білорусі й поставки бензину марки «А-95». З необхідних на місяць 40 тис. тонн було поставлено в жовтні лише 10 тис. тонн. Ситуація ускладнюється також закриттям на плановий ремонт із 23 жовтня Шебелинського ГПЗ, який триватиме до 10 листопада.

«Брак білоруських поставок разом зі зростанням світових котирувань буде утримувати цінову напругу в Україні протягом всього листопада. У нас була надія на проходження цього періоду зі стабільною ціною, але глибина недопоставок і зростання цін в світі штовхають ціни вгору», - зазначив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

У тому, що ціни на автомобільне паливо швидше за все будуть рости і надалі, впевнений президент Асоціації нафтотрейдерів "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук. З його слів, існує два фактори, які суттєво впливають на ринок палива в Україні. Перший і більш передбачуваний - це ціни зовнішнього ринку на нафтопродукти.

У коментарі АСН експерт уточнив, що за останній місяць на зовнішніх ринках нафтопродукти подорожчали на 50 доларів за тонну, а це десь, додає 1,1-1,2 грн на літрі бензину. Рівень зростання залежить від економіки кожного конкретного підприємства.

Другий фактор, який ще істотніше впливає на вартість бензину на АЗС - це курс гривні. За останні два місяці гривня девальвувала істотно, а зі слів Косянчука, кожні 10 копійок здешевлення гривні, додають 7 копійок у вартості літра палива.

«На жаль, у нас валютна залежність ціни надзвичайно висока, тому що ми купуємо нафтопродукти за долари, а розмитнюємо в євро. Для закупівлі нафтопродуктів долари потрібно купувати якщо не кожен день, то щотижня так точно. А в підсумку за все заплатить кінцевий споживач», - пояснив експерт.

При цьому він нагадав, що в Україну імпортується більш ніж 85% автомобільного палива, а власних ресурсів вистачить для потреб автомобілістів тільки на 5 днів. Косянчук відзначив, що в зв'язку з перерахованими вище факторами є всі передумови, щоб ціна палива на заправках до кінця листопада зросла ще на 1,2 грн за літр. Істотне зростання може статися, коли ресурс торгових мереж, який був закуплений за нижчими цінами, почне заміщатися більш дорогим ресурсом.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News

Інші важливі новини і публікації
Доктор Комаровський вважає, що в школах неправильно діють з профілактикою коронавірусу
Доктор Комаровський вважає, що в школах неправильно діють з профілактикою коронавірусу
Доктор Комаровський жорстко розкритикував заходи з коронавірусом в школах і дитячих садах Відомий український ....
Як розшифрувати сон, який наснився з понеділка на вівторок
Як розшифрувати сон, який наснився з понеділка на вівторок
Сни з понеділка на вівторок відображають прагнення сновидіння до саморозвитку і досягнення поставлених завдань....
П'ять ознак того, що ви перехворіли COVID-19: крім тесту
П'ять ознак того, що ви перехворіли COVID-19: крім тесту
Коронавірус продовжує інфікувати в Україні людей і не збавляє обертів Британські вчені з Оксфордського універс....
Хитрість завдяки якій, масло під час смаження не бризкали в усі сторони
Хитрість завдяки якій, масло під час смаження не бризкали в усі сторони
Кухня для жінки, як особистий кабінет У ній ми проводимо велику частину свого часу, коли знаходимося вдома
Чому обручки носять саме на безіменному пальці
Чому обручки носять саме на безіменному пальці
Обручки вважаються символом вічної любові, вірності і шлюбу Але при цьому для багатьох залишається загадкою, ч....
більше матеріалів
/-0,31875014305115-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top