Чоловіки, яким робили переливання крові, взятої у вагітної жінки, помирають в 1,3 разу частіше, ніж ті, яким перелили кров від інших донорів. До такого висновку прийшли голландські вчені, вивчивши близько 60 тис. таких процедур у шести великих голландських лікарнях, повідомляє Dailytelegraph.
Згідно з даними дослідження, щорічно на 1000 осіб фіксується 101 смерть серед чоловіків, які отримали кров від жінки, яка була вагітна. Тоді як у разі, коли донором крові був чоловік, на рік на 1000 осіб припадає 80 смертей.
Вчені пов'язують такі результати з імунологічними змінами у жінок під час вагітності. Ще одне пояснення - це різниця в кількості заліза в організмі у вагітної жінки і чоловіки. У жінок при надії його менше. Нещодавно було доведено, що дефіцит заліза у донорів пов'язаний з погіршенням відновлення еритроцитів після переливання.
«Потрібні подальші дослідження для тиражування цих даних, визначення їх клінічного значення і визначення основного механізму», - зазначають автори дослідження.
Однак незважаючи на результати наукових досліджень, у Червоному Хресті заявили, що не планують змінювати свою практику щодо збору крові. Вони не припинятимуть забирати кров у вагітних або позначати її спеціальним ярликом.
«Дослідження на цьому етапі дуже попереднє, й автори визнають, що у нього є обмеження. Дані мають бути перевірені подальшими дослідженнями, перш ніж Червоний Хрест змінить свою політику», - відзначають в гуманітарній організації.
При цьому є країни, які вже відмовляють вагітним жінкам у донорстві крові. Наприклад в Австралії близько 50% донорської крові надходить від жінок. При здачі їх запитують, вагітні вони чи годують грудьми. Також у цій країні жінки, які народили дитину, не можуть здавати кров 12 місяців після вагітності і при грудному вигодовуванні.