До Всесвітнього дня психічного здоров'я в Міністерстві соціальної політики поділилися моторошною статистикою - 1,2 мільйона осіб в нашій країні страждають на психічні розлади. Це більш ніж 3% всього населення країни.
Ситуація з кожним роком стає все сумнішою, адже цей показник зростає. Україна наразі вже посідає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі. Зазначається, що майже 2 млн українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різних нервових розладів страждає кожен третій українець.
У Всесвітній організації охорони здоров'я прогнозують, що до 2020 року психічні розлади увійдуть до п'ятірки лідируючих хвороб, обігнавши серцево-судинні захворювання, які наразі отримають пальму першості у структурі захворюваності населення на Землі. Лікарі відзначають, що психічне здоров'я кожного залежить від нього самого та його близьких. Тому завдання кожної сучасної людини зберігати душевну рівновагу, бути готовим до стресів, за необхідності звертатися за допомогою, не пускати на самоплив симптоми перевантаження та депресії.
Поради для роботодавців.
Під час нервово-психічного розладу найважливіше, що втрачає людина - працездатність. І водночас багато людей страждають емоційно від неналежних умов роботи. Тож МОЗ видав партію рекомендацій - як зберегти емоційне здоров'я працівників: