Ліси Пущі-Водиці вирубані наполовину. Те, що офіційно називається "санітарною рубкою лісу", насправді є його промисловою розробкою, стверджують екологи. Активіст Ігор Кирикевич на своїй сторінці у соціальній мережі опублікував фотографії того, що залишилося від легендарних правобережних лісів Київщини.
І ці фото жахають. На них видно сліди систематичної вирубки - спилюються не поодинокі дерева і сухостій, а "килимова" рубка, що залишає десятки гектарів лисої піщаної пустелі. На місце зрубаних давніх сосен лісники подекуди насадили жалюгідний молодняк, який хворіє і не приймається.
Знищені квадрати 25, 47, 66, 83, 94, 95, 98, 104, 105 Межигірського лісництва, 8,17, 18, 19, 34, 82 Пуща-Водицького лісництва. Тут рубають ліс упродовж року і цілодобово, немає ні сезонності, ні дотримання природних ритмів дерев. Часто лісоруби, як злодії, пробираються в темряві, вирізаючи заздалегідь помічені дерева. Потім деревина піде на продаж, а звільнені ділянки - під забудову.
Замість охорони - паразитування та експлуатація
Дивовижне явище - як орган, покликаний охороняти заповідні курортні території, перетворився на паразитуючу на них структуру. І в цьому випадку Святошинське лісопаркове господарство знищує те, що покликане охороняти і примножувати. Ліси вже давно не встигають відновлюватися за такого їх "лікування". На цьому відео активісти намагаються випитати у майстра рубки - куди відвезуть величезні спиляні сосни. Виявляється, дерева захворіли і різко згнили саме в одному квадраті і пустять їх на труни!
Активісти стверджують, що правікові ліси під Києвом рубаються з комерційною метою, а те, що називається Святошинським лісопарковим господарством, працює як звичайний лісхоззаг і лісопилка.
На фото: Лісопилка Святошинського лісопаркового господарства
Випилюють ліс уже і в районі зони відпочинку "Партизанський бір", санаторію "Ялинка", "Артек". Для маскування ліс вздовж доріг залишають недоторканим, а в гущі починається відкритий лісоповал. Його масштаби вже видно з космосу на Google-картах!
Хто він - головний дроворуб?
Відразу ж виникає запитання, хто керує цим підприємством і чому на ці жахіття закриває очі столична влада? Виявляється, комунальним підприємством керує такий собі Олег Миколенко. Освіти він відповідної не має, стверджують активісти.
За їхніми словами, Миколенко - звичайний терапевт з Тернополя. Так, ми не помилилися - місце постійної реєстрації київського чиновника - село Підгірне Тернопільського району. Його дружина працює в Тернопільському медуніверситеті, поєднуючи цю посаду з роботою патологоанатома.
Втім, на цьому вся звичайність пана Миколенка закінчується. Дивним чином він поєднує роботу на комунальному підприємстві в Києві і керівництво фірмою, зареєстрованою в Івано-Франківську.
І вочевидь вже зовсім не здивує той факт, що фірма ця - лісозаготівельна компанія «Українська Лісова Інвестиційна Група». Всі її реквізити, а також дані про доходи і заощадження Миколенка можна подивитися у його декларації за минулий рік.
Яким чином володіння 100% акцій компанії поєднується з роботою на комунальному підприємстві? І як можна було довірити охорону лісу людині, яка заробляє на його вирубці?!
До слова, судячи з даних у декларації, Олег Миколенко буквально таки жертвував всім на світі заради роботи в Києві та, можливо, навіть голодував. Чи жарт - за офіційними даними, минулого року на посаді директора лісопаркового господарства він отримував лише по 7000 гривень на місяць.
А оскільки вся його нерухомість розташована виключно в Тернопільській області, то в Києві Миколенко на свою крихітну зарплату мав орендувати квартиру, оплачувати комунальні рахунки, заправляти автомобіль і за щось ще й харчуватися. Втім, зарплата у столичного чиновника закінчилася б вже на комунальних рахунках. Так заради чого всі ці жертви?
Навіщо успішному бізнесменові з Івано-Франківської області кидати свою фірму і переїжджати "саджати ялинки" під Києвом на зарплату в 7 тисяч на місяць? І чому столична влада закриває очі на очевидний конфлікт інтересів у його призначенні? Можливо, тому, що така ситуація всіх влаштовує?
Адже лісоруб отримує своє дерево, а столична влада - землі, які можна успішно продавати, складаючи гроші у свою бездонну кишеню? Можливо, в НАБУ, куди АСН також направить свій запит, крім КМДА і Мінприроди, дадуть відповідь на ці запитання?