counter

Українці тепер можуть оскаржувати в суді терміни оформлення спадщини


Переглядів: 93


Українці тепер можуть оскаржувати в суді терміни оформлення спадщини

6-місячний термін на отримання спадщини тепер не є остаточним. Спадкоємець може звернеться в суд і, довівши, що він з поважних причин пропустив строк прийняття спадщини, претендувати на заповідане ему майно.
Відповідне роз'яснення надав Верховний суд за однією з розглянутих справ. Зокрема зазначається, що розв'язати це питання в суді можна в тому випадку, якщо нотаріус не сповістив вам відповідним чином про відкриття справи успадкування за заявою інших претендентів.

Згідно з Цивільним кодексом України, право на спадок настає у день відкриття спадщини після смерті особи або оголошення її померлою. Закон зобов'язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний термін подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Всі, хто не вкладався у цей термін, до недавнього часу залишалися без заповіданого їм майна.

Однак судді Верховного суду нагадали, що в тому ж Цивільному кодексі прописана можливість спадкоємця, який пропустив прописані терміни з поважних причин, подати позов до суду про надання йому додаткового часу для подачі заяви про прийняття спадщини. Зокрема поважною причиною може бути неповідомлення нотаріусом всім спадкоємцям, зазначеним у заповіті.

Уточнюється, що нотаріус, який одержав від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов'язаний повідомити про це всім спадкоємцям, місце проживання або роботи яких йому відомо. Державний нотаріус може також зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення про це в пресі. Якщо цього не було зроблено, суд може призначити додатковий термін для позивача у справі спадщини.

Довести, що нотаріус не проінформував вас про спадщину, буде не так і складно. Спадкоємцю достатньо підтвердження з поштового відділення про те, що за конкретною адресою замовних або рекомендованих листів під розпис не надходило.

Водночас варто пам'ятати, що постанова Верховного суду є не вердиктом щодо узагальнення судової практики, а лише рішенням в окремо взятый справі. І воно може бути використано в іншому судовому процесі, тільки як один з аргументів, а не безперечний доказ.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,38508200645447-/ /-pc-/
Top