З 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться в середньому в 4,5 разу. Про це на своїй сторінці в Facebook написав помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. Він уточнив, що ці зміни відображені у відповідній постанові уряду, яку було ухвалено на засіданні Кабміну 31 серпня.
Згідно з ним з 1 січня 2018 року посадовий оклад військових буде залежати від прожиткового мінімуму, а це означає, що грошове забезпечення військовослужбовців буде щорічно зростати в залежності від підвищення соціальних стандартів. Крім цього, збільшаться посадові оклади військових. Наприклад, посадовий оклад водія збільшиться з 530 грн до 2700 грн. Оклад інспектора прикордонної служби І категорії з 760 грн до 3350 грн, а начальника відділення прикордонного загону - з 1135 грн до 5810 грн.
Також Слободян зазначив, що виростуть і оклади за військові звання. Зокрема за звання «солдат» будуть платити не 30 грн, а 560, а за «майора» - не 125, а 1420 грн. Нова постанова не скасовує надбавки в розмірі 100% посадового окладу за особливості проходження служби військовослужбовцями. Зберігаються надбавки за службу в умовах режимних обмежень і за кваліфікацію. Не відмовилися в Кабміні і від преміювання військових.
«Також збережено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення та матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення», - написав Слободян.
Документом також передбачена одноразова допомога в розмірі від 8 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт. Також з наступного року військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, винагорода буде виплачуватись в розмірі не менше 10 тис. грн, а військовослужбовцям, які виконують завдання в інших місцях проведення АТО, - не менш ніж 4500 грн.
Крім цього, постановою скасовано 20 з 36 додаткових надбавок і винагород. Тобто з нового року розмір додаткових виплат становитиме до 40%, в той час як сьогодні він становить до 85% від загального грошового забезпечення.