counter
Стрічка новин
Вибрати все
23 Листопада
22 Листопада
Всі новини...


Як Кабмін позбавив атовців права на земельні ділянки і чому в Геокадастрі не працює телефон


Переглядів: 247


Як Кабмін позбавив атовців права на земельні ділянки і чому в Геокадастрі не працює телефон

Вже кілька місяців всі геокадастри України буквально лихоманить від натиску обурених громадян, серед яких і атовці, які подали заявки на отримання земельних ділянок. Люди, які навіть вже отримали на руки дозволи на виготовлення технічної документації, не можуть отримати землю.

Вся справа в Постанові Кабінету міністрів від 07.06.2017 № 413 - "Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними".

Написана з благими намірами вона містить так багато недоробок, що фактично заблокувала отримання земельних ділянок простими громадянами. Однією з найбільш вразливих категорій населення, якої теж стосується ця постанова, є атовці.

У 2015 році Верховна Рада України, віддаючи належне воїнам АТО, підтримала ініціативу Президента України й ухвалила зміни до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту". У ньому Рада передбачила суттєве розширення соціальних прав військових, зокрема надання кожному з них земельних ділянок.

Тобто держава зобов'язалася в першочерговому порядку забезпечувати ці права своїх захисників. Перш за все виконання цієї норми сприяло б воїнам, які повертаються з фронту, соціально адаптуватися, почати життя заново.

Втім, бюрократичній машині все одно, чи добре адаптуються учасники АТО, повернувшись додому, чи створюють воїни, які залишилися у стані сильного стресу, небезпеку для себе і суспільства. Бюрократи завжди працюють лише в одному напрямі - економії коштів за всяку ціну, навіть шляхом відвертого й цинічного саботажу.

Фактично вищезгаданою постановою Кабмін створив непомітну, але нездоланну перешкоду простому атовцю реалізувати своє законне право на отримання землі. Сприйнявши сигнал так, як було задумано, керівники геокадастрів на місцях відразу взяли цю постанову на озброєння. Тепер у них є цілком законна підстава відтягувати розв'язання питання з виділенням землі військовим на невизначений термін. Тому  останнім часом і без того не надто активний процес виділення земельних ділянок взагалі загальмувався.

Відомо, що атовці не належать до категорії тих громадян, які мовчки терпітимуть утиски. Перші хвилювання навколо геокадастрів і виділення ділянок землі почалися в Запорізькій області, потім - у Київській тощо. Сумно, але в профільному відомстві проблеми не помічають.

Проблема і є, і її немає - Держслужба у справах ветеранів АТО

У Держслужбі у справах ветеранів війни та учасників АТО заперечують саботаж і зволікання з виділенням землі. Як пояснив АСН перший заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев, у міністерстві з цим жодних проблем не бачать.

 "По-перше, виходячи з тих цифр, які я озвучив, я не бачу загального саботажу по країні з виділенням землі для учасників АТО. Але, природно, проблема з виділенням земельних ділянок є. Вона існує", - заявив він.

Також, з його слів, є проблема на законодавчому рівні і необхідність ухвалення цілісного закону замість чинної постанови Кабміну.

"На сьогодні є проект закону 6605, який передбачає компенсацію за земельні ділянки. Але ви ж розумієте, що тоді потрібно вносити зміни в закон про статус ветеранів. І питання створення єдиного реєстру земельних ділянок, які повинні виділятися тільки учасникам АТО. На законодавчому рівні ця проблема існує, зокрема на рівні місцевих органів самоврядування. Це проблема і служби, і місцевої влади", - додав він.

Коментуючи безстрокову акцію протесту ветеранів АТО з блокування Держгеокадастру в Запоріжжі, він зазначив: "Що стосується Запоріжжя, то будемо зараз розбиратися. Поки що я не можу відповісти конкретно, що там відбувається", - сказав він. Мальцев уточнив - сьогодні подано вже 266 858 заяв для отримання земельних ділянок. Із них отримали ділянки менше половини воїнів.

 "І отримано вже 82 986 земельних ділянок. Загальна площа таких земельних ділянок - 87 471 тис. га. Здається, що заяв багато, а виділено земельних ділянок - мало. Але це не так. Є інша цифра, пов'язана з дозволом на виділення таких земельних ділянок . Так ось. Скажу, що 174 503 заяви відпрацьовані і дані дозволи на проекти землеустрою. Питання забезпечення землею учасників АТО, на мою думку, в нас у країні дуже успішно розв'язується", - вважає він.

Однак нам доведеться розчарувати наївного чиновника і нагадати, що проблеми з затримкою виділення землі виникають, зокрема, й у тих, хто має на руках техдокументацію. Вся справа в тому, що від початку неправильно і без належного контролю запущений механізм дає збої все частіше. Уже зараз атовцям не вистачає ділянок. А далі кількість обділених буде тільки рости.

І, можливо, пояснення про те, що землі не вистачає, було б цілком логічним, якби вона не продовжувала розкрадатися і виділятися за сірими схемами "своїм" людям. Ділянки є, просто віддавати їх даром, просто так і назавжди місцева влада не хоче.

Кабміну доведеться в терміновому порядку розв'язати питання з бюрократичною колізією або далі ховати голову в пісок, сподіваючись, що все якось розсмокчеться. Наприклад, як зробили в геокадастрв Київської області. Там просто вимкнули до грудня телефон, заявивши, що проводять ремонт на лінії.

Анна Стешенко, Аліна Тітова

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Гороскоп для жінок з 23 по 29 листопада. Поспішайте - не варто залишати незавершені справи
Гороскоп для жінок з 23 по 29 листопада. Поспішайте - не варто залишати незавершені справи
Гороскоп на другу половину листопада говорить про те, що настає відповідальний період і потрібно встигнути зак....
Сьогодні в Україні очікується пік холодної погоди листопада
Сьогодні в Україні очікується пік холодної погоди листопада
Згідно з оновленим прогнозом синоптиків Укргідрометцентру, вдень на території Правобережної України очікується....
Українцям тепер потрібно носити з собою документи: в поліції пояснили чому
Українцям тепер потрібно носити з собою документи: в поліції пояснили чому
З учорашнього дня в Україні набув чинності підписаний Президентом Закон, яким стаття 44-3 Кодексу України про ....
Новорічні приготування. 10 міфів про вино
Новорічні приготування. 10 міфів про вино
Як і в будь-якій області, коли за обговорення і затвердження береться дилетант, справжнього професіонала охопл....
Аналітики вважають, що курс долара буде плавно дорожчати до кінця листопада.
Аналітики вважають, що курс долара буде плавно дорожчати до кінця листопада.
Національний банк України опублікував новий курс гривні до долара і євро на 20 листопада Повідомили про це на....
більше матеріалів
/-0,39511489868164-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top